Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଆଉ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ଧଳା ଜହର କାରବାର ସହ ଦେହ ଦଲାଲି

27/01/2020 at 5:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୭/୧: କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଆଉ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ।  ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଜଳେଶ୍ବରର ଜଣେ ମାଫିଆ ଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ଇଂଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ର ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏମିତିକି ଗିରଫ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଛାତ୍ର ନାଁରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଭଳି ମାମଲାରେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇ ଜାମିନ୍‌ରେ ଫେରିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ପୋଲିସ । ତେବେ ସବୁଠାରୁ ଇନ୍‌ଟ୍ରେଷ୍ଟିଂ କଥା ହେଉଛି ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଦେହ ଦଲାଲିରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍‌ ଅଛନ୍ତି । …..

ଧଳା ଜହର କାରବାର । ଆଉ ଦେହ ଦଲାଲି । ଡବଲ୍‌ ଗେମ୍‌ ଡବଲ୍‌ ଫାଇଦା । କମ୍‌ ପରିଶ୍ରମ ଓ କମ୍‌ ସମୟ ଭିତରେ ପୁଳା ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ନିଶାରେ ଚୁର୍‌ ଏଭଳି କିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିଛି କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ । ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଚୋରାଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୪ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପରେ ପୋଲିସ ହାତରେ ଲାଗିଛିଏଭଳି କିଛି ସୁରାକ୍‌ । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଭିତରେ ଜଳେଶ୍ବରର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ମାଫିଆ ବୁଧିଆ ଖାନ୍‌ ଥିବା ବେଳେ ଗିରଫ ୨ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ଇଂଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ର ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସେହିଭଳି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଯିଏ କି ଏକ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାରେ ଜେଲ ଯାଇ ୯ଦିନ ତଳେ ଜାମିନ୍‌ରେ ଆସିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ପୋଲିସ ।

 ଏମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୦୦ଗ୍ରାମରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥାତ୍‌ ପ୍ରାୟ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ସହିଦ ନଗର ଥାନା ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପାଖରୁ ମିଳିଛି ୨୪ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନସୁଗାର । ତେବେ ସବୁଠାରୁ ଇନ୍‌ଟ୍ରେଷ୍ଟିଂ କଥା ହେଉଛି ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଦେହ ଦଲାଲିରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍‌ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଗଲା ୪ମାସ ଭିତରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଚୋରାଚାଲାଣ ସମ୍ପର୍କୀତ ୫୬ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିବା ବେଳେ  ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୧୦୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଆଉ ଏହି ଅପରାଧୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୧କିଲୋ ୩୦୨ଗ୍ରାମ ଅର୍ଥାତ୍‌ ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ ହୋଇଛି । ଅପରେସନ ହ୍ବାଇଟ୍‌ କ୍ଲିନ୍‌ ନାଁରେ  କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ଚଳାଇଥିବା ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଅନେକ ଅପରାଧୀ ଧରାପଡ଼ୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଧଳାଜହର କାରବାର ବନ୍ଦ ନହେବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚାଲେଂଜ୍‌ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

   Related Posts