Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗିର ଗସ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ହେଲିପ୍ୟାଡ ଲାଗି ୩ହଜାର ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ କଟାଯିବା ଘଟଣା; ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲା କଂଗ୍ରେସ

13/01/2019 at 5:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୩|୧; ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗିର ଗସ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ହେଲିପ୍ୟାଡ ଲାଗି ୩ହଜାର ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ କଟାଯାଇଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ବଲାଙ୍ଗିରଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଯାଏଁ ଲମ୍ବିଛି ଆକ୍ସନ ରିଆକ୍ସନ ।  ଗଛ କଟା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି। ଏପଟେ ବିଜେପି ପିଡବ୍ଲୃଡି ବିଭାଗକୁ ଦୋଷ ଦେଇଥିବାବେଳେ ବିଜେଡି ସୁରକ୍ଷାର ଆଳ ଦେଖାଇଛି।

୩ହଜାର ଗଛ କଟାଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ କଟାଯାଇଛି ୩ ହଜାର ଗଛ। ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ପଛପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସାଧରଣସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି ।

ସେଥିପାଇଁ ହେଲିପ୍ୟାଡ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ହେଲିପ୍ୟାଡ଼ ତିଆରି ପାଇଁ ଅର୍ବାନ ବନୀକରଣ ଯୋଜନାରେ ଲାଗାଯାଇଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛସବୁକୁ କାଟିଦିଆଯାଯଇଛି।  ନିମ୍ବ, ଶିଶୁ, କରଞ୍ଜ, ଗମ୍ଭାରୀ ଭଳି ୩୦୦୦ ଗଛକୁ ମାଟିରେ ମିଶାଇଦିଆଯାଇଛି।  ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖଦେଇଛି।

ଏତେ ସଂଖ୍ୟରେ ଗଛ କଟାଯାଇଛି ହେଲେ ଡିଏଫଓ କିମ୍ବା ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲଓ୍ବେ ପାଖରେ ଖବର ନାହିଁ। ଗଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେବା  ପରେ ତଦନ୍ତ କଥା ଉଭୟ ଅଫିସରଙ୍କର ମନେପଡିଛି ।

ହେଲିପ୍ୟାଡ ପାଇଁ ୩ହଜାର ଗଛ କାଟିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ବରେ କଂଗ୍ରେସ ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡିକୁ କାଠଗଡାକୁ ଟାଣିଛି। ଢ଼େଙ୍କାନାଳରେ ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟି ପାଇଁ ଗଛ କଟା ବେଳେ ବିଜେପି ନେତାଏ ଫଟୋ ଉଠାଇ ହୋହଲ୍ଲା କରୁଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ ଆସିଥିଲେ। 

ହେଲେ ଏଠି ଉଭୟ କାହିଁକି ନିରବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ। ଏହା ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିତ୍ତିରି ବୁଝାମଣାର ପ୍ରମାଣ ବୋଲି କହିଛି। ଏପଟେ ବିଜେପି ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ବିଭଗ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛି। ଆଉ ବିଜେଡି କହିଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାହା ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି। ସେପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ନ ଓହ୍ଲାଇ ସିଧା ରାୟପୁରରୁ ବଲାଙ୍ଗିର ଆସିବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପର ରାଜନୀତି।

   Related Posts