ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିବେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ଭୁଲିଗଲା ସଂପର୍କ, ମଦ୍ୟପ ବାପାର କଟୁରୀ ଚୋଟରେ ପୁଅ ମୃତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରଥଖଳା, ଚକ ନିର୍ମାଣରେ ବ୍ୟସ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ଉଦଳା: ପ୍ରେମିକାକୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ପ୍ରେମିକ ଧରାପଡିଗଲେ, ଦେଖାଇଲେ ବନ୍ଧୁକ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

4/11/2018 at 4:14 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୩/୧୧: ଥୁଆମୁଳ-ରାମପୁର ବ୍ଲକ ରୁପେନ ଗାଁରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁ  ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତକ ପାଲୁ ମାଝୀ (୨୫) । ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ତୃତୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଗାଁକୁ ପହଂଚିଛି  ନିର୍ବ।ଚିତ ପ୍ରତିନିଧି ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଟିମ ।

ଗାଁରେ ଗୁରୁତର ୪ଜଣ  ସୂର୍ଯ୍ୟ ମାଝୀ (୭), ମାନ୍ଦାରାଣୀ ମାଝୀ (୩୦), ତିଲଦେଇ ମାଝୀ(୬୫), ସାନଦେଇ ମାଝୀ (୨୭) ନିକଟସ୍ଥ କେରପାଇ ଗୋଷ୍ଟୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ସିଲେଟ ପଚଂ।ୟତର ରୁପେନ ଗାଁ ଦୁର୍ଗମ ଅଚଂଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଯାତାୟାତ ପାଇଁ ପାଦରେ ଚାଲି ଯିବାକୁ ପଡୁଛି । ଗତ ବର୍ଷ ବନ୍ୟାରେ ଯୋଗାଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧୋଇ ଯାଇଛି । ଦୂଷିତ ପାଣି ବ୍ୟବହାର ତଥା ଅଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଝାଡାବାନ୍ତିର କାରଣ ବୋଲି ଡାକ୍ତରୀ  ଟିମ୍ କହୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଗମ ଅଚଂଳ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରଶାସନ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟ ରେ ପହଂଚି ପାରୁ ନାହିଁ । ତଥା ସାଧାରଣ ଲୋକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରୁ ମଧ୍ୟ ବଚିଂତ ରହୁଛନ୍ତି ।

ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୩ ଜଣଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପରେ ଗାଁକୁ ଲାଞିଗଡ ବିଧାୟକ ବଳଭଦ୍ର ମାଝୀ ମଧ୍ୟ ପହଚିଂଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ତପ୍ତରତା ଦେଖାଇଛି । ପୁଣି ଥରେ ଗାଁକୁ ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ସଡକ ଯୋଜନାରେ ଗାଁ କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ବିଧାୟକ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍ବାଧୀନତା ଦୀର୍ଘ  ବର୍ଷ ପରେ ବି ଉପାନ୍ତ  ଅଚଂଳ ରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୧୦ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଡମ୍ବନାର ବିଷୟ । ଏବଂ ତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଦୁଃଖଦ ଲୋକେ ଝାଡାବାନ୍ତି ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ  ହେଲେ ଡାକ୍ତର ବଦଳରେ ଝଡାଫୁଙ୍କାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ନା ସରକାର ଚିତ୍ର ବଦଳାଇ ପାରୁଛି ନା ଲୋକେ ସଚେତନ ହେଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts