Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ରାଜଧାନୀରୁ ୩୮ ଅପରାଧୀ ଗିରଫ: ୩ ମାଉଜର, ୬୦ ମୋବାଇଲ, ୩୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଓ ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗହଣା ଜବତ

10/04/2019 at 7:30 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୦|୪: କମିଶରେଟ ପୋଲିସକୁ ବଡ ଧରଣର ସଫଳତା । ରାଜଧାନୀ ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ପେସାଲ ଡ୍ରାଇଭ କରି ଏକ ବଡ ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଠାବ କରିଛି ପୋଲିସ । ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ମାଉଜର, ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ସହ ବ୍ୟାପକ ସୁନା ଓ ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ରାଜଧାନୀକୁ ଅପରାଧ ଓ ଅପରାଧୀ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ସ୍ପେସାଲ ଡ୍ରାଇଭ ଜାରି ରହିବ ବୋଲିସ ପୋଲିସ କମିଶରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ରାଜଧାନୀରେ ୧୩ ଟି ଲୁଟ, ଛିନତାୟୀ ଓ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ସହୀଦନଗର ଥାନା, ବଡଗଡ ଥାନା ଓ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ କମିଶରେଟ ପୋଲିସ ଅାରମ୍ଭ କରିଥିଲା ସ୍ପେସାଲ ଡ୍ରାଇଭ । ଏହି ସବୁ ଘଟଣାରେ ସମୃକ୍ତ ୩୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି କମିଶରେଟ ପୋଲିସ । ଏଥିସହ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୩ ଟି ମାଉଜର, ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ୬୦ ଟି ମୋବାଇଲ, ୩୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଛି ।

ସେହିପରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଅଳଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ଅପରପକ୍ଷରେ ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ କମିଶରେଟ ପୋଲିସ ପାଞ୍ଚସହ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ଏନବିଡବ୍ଲ୍ୟ ଇସ୍ୟୁ କରିଛି । ୯ ଟି ମାଉଜର ଜବତ କରିବା ସହ ପାଖି ପାଖି ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧିକ ମାମଲାରେ ୯୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ ।

ସେପଟେ ବର୍ତମାନ ନିର୍ବାଚନର ସମୟ । ଏହାକୁ ନଜରରେ କମିଶନରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ପାଇଁ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରଣନୀତି କରିଛି । ଏଥିସହ ରାଜଧାନୀରେ ଦିନରାତି ପାଟ୍ରୋଲିଂ ହେବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି ଅନୁପ କୁମାର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts