Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌-ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଉପରେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୧୩ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

‘ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ’ ଲାଗି ଦେଶରେ ୩୭୦୦ ଟ୍ରେନ ବାତିଲ, ବନ୍ଦ ରହିବ ଏୟାରଲାଇନ୍ସଙ୍କ ଉଡାଣ

21/03/2020 at 1:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୩:  କରୋନା ଜନିତ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଭାରତର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି ରହିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ନିବେଦନର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବେ ଦେଶରେ ଜୋରସୋର ଚାଲିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ରେଳବାଇଙ୍କ ୩ହଜାର ୭୦୦ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଗୋ ଏୟାର ଓ ଇଣ୍ଡିଗୋ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ସେମାନଙ୍କ ଉଡାଣ ବାତିଲ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କରୋନା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଲାଗି ରବିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗି ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସକାଳ ୭ଟାରୁ ରାତି ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ସବୁ କିଛି ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏଣୁ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁକୁ ସଫଳ କରିବା ଲାଗି ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୩ହଜାର ୭୦୦ ପାସେଞ୍ଜର, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଓ ମେଲ ଟ୍ରେନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ମୁମ୍ବାଇ, ଦିଲ୍ଲୀ, କୋଲକାତା, ଚେନ୍ନାଇ ଓ ସିକନ୍ଦରାବାଦ ଆଦି ଉପନଗରୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଟ୍ରେନ ସେବା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେବ। କେବଳ ସେତିକି ଟ୍ରେନ ଚାଲିବ ଯେତିକି ଜରୁରି ପରିବହନ ଲାଗି ଆବସ୍ୟକ।

ସେହିପରି ଘରୋଇ କ୍ଷେତ୍ରର ଏୟାରଲାନ୍ସମାନେ ମଧ୍ୟ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁରେ ସାମିଲ ହେବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଗୋ ଏୟାର ଓ ଇଣ୍ଡିଗୋ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବେ ରବିବାର ସେମାନଙ୍କ ସବୁ ଉଡାଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଭିସ୍ତାରା ମଧ୍ୟ ଘରୋଇ ଉଡାଣ ବାତିଲ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଉଡାଣ ବାତିଲ ହେଉଥିବାରୁ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏୟାରଲାଇନ୍ସମାନେ ଏବେ ସମ୍ପର୍କ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts