Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ପଛରୁ ଆସି ଝାମ୍ପି ନେଲେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଲୁଟେରାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ୪୫ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌, ଘରୁ ଜବତ ହେଲା ନଗଦ ୧୭ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ନକଲି ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ କାରଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ୍, ପୁଣି ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପ୍ରତିକ୍ଷାର ଅନ୍ତ, ଆଜିଠୁ ବିନା କୋଭିଡ଼ ରିପୋର୍ଟରେ କାଳିଆ ଦର୍ଶନ
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍
  • ||
  • ଆମେରିକାର ୪୬ ତମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌
  • ||
  • ଆମେରିକାର ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍‌
  • ||

ବିନା ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ରେ ରାଜଧାନୀରେ ଗଡୁଛି ସ୍କୁଲ ବସ୍ ; ୩୭ବସ୍‌ର ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ୍ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

7/07/2019 at 6:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୭|୭: ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଚାଲିଛି ଖେଳ । ରାଜଧାନୀରେ ଫିଟନେସ୍ ନଥିବା ସ୍କୁଲ ବସ୍ ଗୁଡିକରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି । ଫିଟନେସ୍ ନଥିବା ସ୍କୁଲ ବସ୍ ଗୁଡିକ ଉପରେ ଏଣିକି ନିଆଯିବ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ। କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ଧରପଗଡ କରିବ ପରିବହନ ବିଭାଗ ।

ଆକ୍ସନ ମୋଡରେ ପରିବହନ ବିଭାଗ। ସ୍କୁଲ ବସ୍ ର ଫିଟନେସ୍ ନଥିଲେ ନିଆଯିବ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ବାରମ୍ବାର ସ୍କୁଲ ବସ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ, ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଥିଲେ ସରକାର । କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । ତେବେ ଏଣିକି ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ସହିତ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ। ରାଜଧାନୀରେ ଗଡ଼ୁଥିବା ସ୍କୁଲ ବସ୍ ଗୁଡିକରୁ ୧୦୨ ଟି ବସର ଫିଟନେସ ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।୩୭ଟି ବସ୍ ର ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । କୋମଳମତି ପିଲାମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଖୋଦ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏକଥାକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି । ବେଆଇନ୍ ଭାବରେ  ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି । ତେଣୁ ଧରପଗଡ଼ କରାଯିବା ସହିତ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା କମିଟିର ନିର୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡିକରେ ଏହି ନିୟମକୁ କିପରି ପାଳନ କରାଯାଉଛି ଓ କେତେ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ହୋଇଛି ସେ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରିପୋର୍ଟ ତଲବ କରିବେ। ସ୍କୁଲ ବସ୍ ଧରାପଗଡ଼ ପରେ ଅଟୋ ଗୁଡ଼ିକର ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ। ଗୋଟିଏ ଅଟୋରେ ୬ ପିଲା ଯିବାର ନିୟମ ରହିଥିବାବେଳେ, ଅଧିକ ପିଲାଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ଅଟୋ ଚାଳକ। ସେପଟେ ଲାଇସେନସ୍ ନଥାଇ ଅଭିଭାବକମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଚଲେଇବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରାକରଙ୍କ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଏ ଦିଗରେ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ତାକୁ ହିଁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts