Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାରଙ୍ଗ : ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଘ୍ର ଦିବସ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ନନ୍ଦନକାନନରେ ହେଉଛି ପାଳିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ମହାକାଳପଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖାଗଲା ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ଲାଲ୍ ରଙ୍ଗର ବଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନାବାଳକଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା, ବଡ ଭାଇକୁ ତୀର ମାଡ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଫ୍ରି ଫାୟାର ଗେମ୍ ନେଲା ଜୀବନ, ଗୁରୁତର ଥିବା ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର କଳାକୃତୀ, ୮ ଓଡିଆ କଳାକାର ହାସଲ କଲେ ସଫଳତା
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଟିକା ନେଇ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ୨ ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର :ବନ୍ଦ ହେଲା ହୀରକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୨ଟି ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ନିଷ୍କାସିତ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୩୦ ଯାଏଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ପଡ଼ିଛି ଯୁବକଙ୍କ ରକ୍ତାକ୍ତ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ହେଲେ ୩୫୦ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ: ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ଦେବେ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର

9/08/2020 at 11:44 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୮ : ଚଳିତ ବର୍ଷ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ସେହି ଧୂମଧାମ ସମାରୋହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବନି ଯାହା ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଏଥର କୌଣସି ପର୍ବ ପର୍ବାଣି ଧୂମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଉନାହିଁ | ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ମଧ୍ୟ ଧୂମଧାମରେ ପାଳନ ହେବନାହିଁ | ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଇଁ ଏଥର କିଛି ବିଶେଷ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଇଛି | ସମାରୋହ ପୂର୍ବରୁ ୩୫୦ ପୋଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି | ଏହି ୩୫୦ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବେ | ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହିଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି |

ଦିଲ୍ଲୀ କେଣ୍ଟରେ ହୋଇଥିବା ନୂଆ ପୋଲିସ କଲୋନୀରେ ୩୫୦ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କନେଷ୍ଟବଳ ରେଙ୍କରୁ ଡିସିପି ରେଙ୍କର ପୋଲିସ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି | ସଂକ୍ରମଣ ଲକ୍ଷଣ ଯାଞ୍ଚ ସହ ଏମାନଙ୍କ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି | ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏମାନଙ୍କୁ ୮ ଦିନ ହେଲା କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି | କମ୍ପଲେକ୍ସରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଉପରେ ପୁରା ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଉଛି | ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କାହା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇନାହିଁ | ରେଡ କାର୍ପେଟରେ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, କମାଣ୍ଡର ଓ ଯବାନଙ୍କ ମଝିରୁ ଯାଇଥାନ୍ତି | ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହିଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି | 

ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ସମାରୋହରେ ପାଖାପାଖି ୧୦ ହଜାର ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏଥର ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସାମିଲ ହେବେନାହିଁ | ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳରେ ୫୦୦ ଏନସିସି ଓ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯାଇଛି | ପାରାଗ୍ଲାଇଡର୍, ଡ୍ରୋନ୍ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ଅବଜେକ୍ଟିଭକୁ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସତର୍କ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି |

   Related Posts