Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଫେରାର ହେଲେ ୩୫ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ, ପ୍ରଶାସନର ନିଦ ହଜିଲା

2/04/2020 at 6:46 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୦୨।୦୪: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ପ୍ରଶାସନ କରୋନା ବ୍ୟାପିବାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ୨୧ ଦିନିକିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ଯାହା ଏପ୍ରିଲ ୧୪ରେ ଶେଷ ହେଉଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ୟୁପିର ହାଥରସ୍‌ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି ବଡ ଖବର। ଏଠାରେ ଏକ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପ୍ରାୟ ୩୫ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ହାଥରସ୍‌ ଜିଲ୍ଲାର ଥାନା ସାଦାବାଦ କ୍ଷେତ୍ରର କସବା ବିସାଓ୍ଵରର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଥିବା ୩୫ ଜଣଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ପ୍ରଶାସନର ଅବହେଳା କାରଣରୁ ସମସ୍ତ ରୋଗୀ ରାତାରାତି ଚକମା ଦେଇ ଫେରାର ହେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି  ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହୂଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ହାଥରସର ଥାନା ସାଦାବାଦ କ୍ଷେତ୍ରର କସବା ବିସାଓ୍ଵରରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ଵାରା ଏହି ଲୋକଙ୍କ ରହିବା ଓ ଖାଇବା ସହିତ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଚିବଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ରାତିରେ ଭୋଜନ ସରିବା ପରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସଚିବ ଯେମିତି ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରିଲେ, ଏହି ସୁଯୋଗର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ରୋଗୀ ଫେରାର ହେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପ୍ରବୀଣ କୁମାର ଲକ୍ଷକାର ଫେରାର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଚିବଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବରୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ  ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts