Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ସାପ କାମୁଡାରେ ଚାଲିଗଲା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ

9/08/2020 at 10:43 PM


ଝାରସୁଗୁଡା୮/୯: ବିବାହର ଦୀର୍ଘଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାପା-ମାଆ ଡାକ ଶୁଣିବା ଭାଗ୍ୟରେ ନଥିଲା। ଶେଷରେ ୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଜଣେ ଅନାଥ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଘରେ ଆଣି ରଖିଲେ ।ନିଜର ସନ୍ତାନ ଭାବେ ଲାଳନ ପାଳନ କରୁଥିଲେ ସତ ।କିନ୍ତୁ ତାକୁ ଭଉଣୀ ଭାବେ ରଖିଥିଲେ।ଶେଷରେ ସେହି ଝିଅଟିର ସାପ କାମୁଡାରେ ଆଜି ଜୀବନ ଗଲା। ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ବନହରପାଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇବ୍ ଥର୍ମାଲ ପମ୍ପହାଉସ ଝୁମ୍ଫୁଡିପଡାର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ସାପ କାମୁଡିବା ଯୋଗୁଁ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଆଜି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ମୃତ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ମନିଷା ତିର୍କୀ (୧୪) । ଖବର ପାଇ ବନହରପାଲି ଥାନା ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ଯବେଚ୍ଛଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି । ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ବନହରପାଲି ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ( ନଂ ୨୧/୨୦) ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ଗତ ଶନିବାର ରାତିରେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଭୋର୍ ସାଢେ ୪ଟାରେ ତାଙ୍କ ହାତ ଓ ଗଳାକୁ କଣ କାମୁଡି ଦେଇଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ତାପରେ ପରିବାର ଲୋକ ଦେଖିଲା ବେଳକୁ ବିଛଣାରେ ଏକ ବୋଡା ସାପ ରହିଛି ।

ପରିବାର ଲୋକେ ସାପକୁ ମାରିଦେଇ ଆହତ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଝଡାଫୁଙ୍କା ପାଇଁ ଭୁତିଆ ଗ୍ରାମକୁ ନେଇଥିଲେ । ପରେ ସେଠାରୁ ବେଲପାହାଡ ଟାଟା କ୍ରୋସାକୀ ହସପିଟାଲ୍ କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଝାରସୁଗୁଡା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ ।

ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ପମ୍ପହାଉସ ଝୁମ୍ଫୁଡିପଡାର ପ୍ରଶାନ୍ତ ତିର୍କୀ ମନିଷାଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ନିଜ ଘରେ ଆଣି ସାନ ଭଉଣୀ ଭାବେ ରଖିଥିଲେ । ସେ ତେଲେନପାଲି ସ୍କୁଲରେ ୫ମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲେ । ଏଭଳି ଦୁଃଖଦ୍ ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ପମ୍ପହାଉସ ଅଂଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଦାବି ହେଉଛି।

   Related Posts