Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ହୋମ୍‌ଗାର୍ଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଏକତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଗଲା ଜୀବନ, ଯୁବତୀଙ୍କ ଗଳା କାଟିଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମା’ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ୩ଦିନ ହେଲା ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ, ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଗଛ ପୋଡି ପାଉଁଶ, ଭୟରେ ଜଙ୍ଗଲ ଛାଡି ପଳାଉଛନ୍ତି ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟା ଓ ମହିମା ଗାଦି ସମେତ ୬ଟି ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ହେବ ସଂଯୋଗୀକରଣ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧିବା ମନା ! ମତଦାନ ଦ୍ୱାରା ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ରାଫେଲ୍ ତିଆରି କରିଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ମୃତ, ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ହାରିଲେ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ତାତି, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡିଶାରେ ଅନୁଭୂତ ହେବ ଅସହ୍ୟ ଗରମ
  • ||
  • ଟିକା ନେବା ପରେ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହେଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏସପି
  • ||

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜୁଆନ୍ ପରବ୍-୨୦୧୯ : ୬ଟି ରାଜ୍ୟର ୩୨ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆସିଥିବା ୧୨ଶହରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ସାଂସ୍କୃତିକ ଭାବର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ

11/01/2019 at 3:30 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୧୧|୧: ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଚାଲିଛି ଜୁଆନ୍‌ ପରବ୍‌ -୨୦୧୯ । ୪ଦିନ ଧରି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ  ଚାଲିଛି  ସାଂସ୍କୃତିକ ମହାକୁମ୍ଭ ।  ୬ଟି ରାଜ୍ୟରୁ ୩୨ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆସିଥିବା ୧୨ଶହରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ସାଂସ୍କୃତିକ ଭାବର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ।

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଜ୍ୟୋତି ବିହାର ପରିସର  ନୃତ୍ୟଗୀତରେ ଦୁଲ୍‌କୁଛି। ଶୀତୁଆ ସଂନ୍ଧ୍ୟାକୁ ଉଷ୍ମ କରୁଛି ଯୁବକଳାକାରଙ୍କ ନିଖୁଣ ଦଳଗତ ନୃତ୍ୟ । ୩୪ ତମ ଇଣ୍ଟର ୟୁନିଭରସିଟି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍‌ ଜୋନ୍‌ ୟୁଥ୍‌ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଫୁଲ୍ ଜମୁଛି । ୬ଟି ରାଜ୍ୟର ୩୨ଟି ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାୟ ୧୨ଶହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସାମିଲ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ଜୁଆନ୍ ପରବ ରେ । ମୁକ୍ତାକାଶ ମଞ୍ଚରେ ସକାଳୁ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ଯାଏଁ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ,ବ୍ୟଙ୍ଗ, ମିମକ୍ରି  ଚାଲୁଛି  । ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ପାରମ୍ପରିକ ନୃତ୍ୟ ମନଜିଣୁଛି ।ଏହା ସହ ସମ୍ବଲପୁରୀ ବି ବାନ୍ଧି ରଖୁଛି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ।

ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଭିନ୍ନ ଭାଷା,ସଂସ୍କୃତି, ପରମ୍ପରାର ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଝଲକ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ଭାବର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ହେଉଛି । ନିତିଦିନିଆ ପାଠପଢାର ଚାପରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇ ସମସ୍ତେ ମଜ୍ଜା ମାରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ । , ପରିବେଶର ଭରପୁର ମଜ୍ଜା ନେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ଏବେ ଯେମିତି ଏକ ମିନି ଇଣ୍ଡିଆରେ ପରିଣତହେଲା ଭଳି ଅନୁଭବ ହେଉଛି ।

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଯୁବ ମେଳା ଜୁଆନ୍‌ ପରବ୍‌ ର ଆଜି ଶେଷ ସଂନ୍ଧ୍ୟା ।ଆଜି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଫାୟାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ନିଜ ନିଜ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌କୁ ଫେରିବା ସହ, ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ପୁଣି ଆଉ ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ ମହାକୁମ୍ଭକୁ ।

   Related Posts