Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଡଙ୍ଗା ଡୁବି ୩୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ଅନେକ ନିଖୋଜ : ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ବୁରିଗଙ୍ଗାରେ ଜାହାଜ ସହ ଧକ୍କାରୁ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା

29/06/2020 at 5:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୦୬ : ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ବୁରିଗଙ୍ଗା ନଦୀରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଶିଶୁ ଥିଲେ | ଡଙ୍ଗା ଅନ୍ୟ ଏକ ଜାହାଜ ସହ ଧକ୍କା ହେବ ଯୋଗୁଁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା | ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ଇନଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୱାଟର ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଅଥୋରିଟି (BIWTA) ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଦୁର୍ଘଟଣା ଢାକାର ଶ୍ୟାମବଜାର ନିକଟରେ ସକାଳ ସାଢେ ୯ଟା ସମୟରେ ଘଟିଥିଲା | ନୌକା ଚାଳକର ଦାୟିତ୍ବହୀନତା ଯୋଗୁଁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି | ଡଙ୍ଗାରେ ପାଖାପାଖି ୧୦୦ ଲୋକ ଥିଲେ |

ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ୩୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି | ଅନେକ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି | ଏବେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜଚାଲିଛି | ନିଖୋଜ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯାଇଛି କାରଣ ପାଣିରେ ପୁରା କାଦୁଅ ମିଶିଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି | ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫ ମହିଳା ଓ ୨ ଶିଶୁ ଅଛନ୍ତି | ମୃତକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି | ମର୍ନିଙ୍ଗ ବାର୍ଡ଼ ନାମକ ଏକ ନୌକା ଢାକାରୁ ମୁନ୍ସୀଗଂଜ ଯାଉଥିଲା | ରାସ୍ତାରେ ମୋୟୁର-୨ ନାମକ ଜାହାଜ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା | ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମୋୟୁର-୨ ଜାହାଜରେ ପାଖାପାଖି ହଜାରେ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବାଙ୍ଗଲାଦେଶରେ ଏହିଭଳି ଘଟଣା ସାମାନ୍ୟ | ଦେଶର ଅନେକ ସିପୟାର୍ଡ଼ରେ ଖରାପ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ନୌକା ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଥାଏ | ଅପରପକ୍ଷରେ ନୌକା ମଧ୍ୟ କ୍ଷମତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନେଇଥାଏ ଏବଂ ଖରାପ ପାଣିପାଗ ଯୋଗୁଁ ମଧ୍ୟ ନୌକା ବୁଡି ଘଟଣା ଘଟିଥାଏ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଫେବୃଆରୀ ୧ ତାରିଖରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ୭୦ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା | ମାଛଧରା ନୌକାରେ ପାଖାପାଖି ୧୩୦ ଜଣ ଥିଲେ | ଏହି ନୌକା ବଙ୍ଗଳାରୁ ମାଲେସିଆ ଆଡକୁ  ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା |

   Related Posts