Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||

ଚାଷୀଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ପୁରସ୍କାର ଫେରାଇବାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପହଞ୍ଚିଲେ ୩୦ ଖେଳାଳି, ବାଟ ଓଗାଳିଲା ପୁଲିସ

7/12/2020 at 4:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭।୧୨: ଦେଶରେ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ବ୍ୟାପକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜନୈତିକ ଦଳଠୁ ନେଇ ଏବେ ସାହିତ୍ୟ ଓ ମନୋରଞ୍ଜନ ଜଗତର ହସ୍ତି ମଧ୍ୟ କୃଷକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏବେ ଆଥଲେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ କୃଷକଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ବକ୍ସର ବିଜେନ୍ଦର ସିଂହ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନକଲେ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ କ୍ରୀଡା ରତ୍ନ ଫେରାଇବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ୩୦ ଖେଳାଳି ନିଜର ପୁରସ୍କାର ଫେରାଇବାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଅଟକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳି ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟି ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ପ୍ରତିବାଦରେ ନିଜର ପୁରସ୍କାର ଫେରାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଏଥିରୁ ଜଣେ ମଲ୍ଲଯୋଦ୍ଧା କରତାର ସିଂହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ କହିଛନ୍ତି, ପଞ୍ଜାବ ଓ କିଛି ଅନ୍ୟ ଜାଗାରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଳି ନିଜର ପୁରସ୍କାର ଫେରାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ସତର୍କତାମୂଳକ ହରିୟାଣା ଓ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସଂଲଗ୍ନ ସୀମାରେ ପୁଲିସ ବଳ ଅଧିକ ବଢାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। କୃଷକ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି  ଯଦି ସେମାନଙ୍କର ଦାବି ପୂରଣ ନହୁଏ ତେବେ  ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆହୁରି ଜୋରଦାର ହେବ। ଦିଲ୍ଲୀକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରବେଶ ପଥ ବନ୍ଦ କରି ଦେବୁ।

ଗତ ୧୧ ଦିନରୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା କୃଷକ ଜନତାଙ୍କୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରାକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାନ୍ତୁ। ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ, ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଆସନ୍ତାକାଲିର ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ଦର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଭାବ ପଡିବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଅନେକ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବନ୍ଦ ସଫଳ କରିବାକୁ ନିଜର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts