Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

୩୦ସେକେଣ୍ଡର ଏହିସବୁ କୈାଶଳ ଦ୍ବାରା ବଞ୍ଚିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ : ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ

24/11/2018 at 3:27 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪/୧୧: ସବୁ ସମ୍ପର୍କରେ କଳି- ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହି ଝଗଡ଼ା ବହୁତ ବଢ଼ିଯାଇଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛ୍ଛେଦ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏହିପରି ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଦୀର୍ଘଦିନର ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥାଏ ଏବଂ ପରେ ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ଅବଶୋଷ କରିବା ଛଡ଼ା ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଆମେ କେତେକ କୈାଶଳ ବିଷୟରେ ଆଜି ଜାଣିବା ଯାହାକୁ ଅନୁସରଣ କଲେ ଆମ ସମ୍ପର୍କରେ କୈାଣସି ଆଞ୍ଚ ଆସିବ ନାହିଁ ।

ଓଭର ରିଆକ୍ଟ କରିବା ଦ୍ବାରା ପ୍ରାୟ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଥାଏ। ଅଧିକାଂଶ ଥର ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟନର ଆପଣଙ୍କୁ କଲ୍ କରିପାରେନାହିଁ  କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ମ୍ୟାସେଜର ରିପ୍ଲାଏ ଦେବାକୁ ଭୁଲିଯାଇଥାଏ। ସେ ଆସିବାପରେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିନା କାରଣରେ ଚିଲାଇଥାନ୍ତି। ପରେ ଆପଣ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ତିଳକୁ ତାଳ କରିଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଆସିବ ବୁଝି ବିଚାରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିବେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

୩୦ସେକେଣ୍ଡର ଟ୍ରିକ୍:

ଏହି ମନସ୍ତାତ୍ତ୍ବିକ କୈାଶଳକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ ୩୦ସେକେଣ୍ଡରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିବନାହିଁ। ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି କୈାଶଳଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ:

୧.ଦୀର୍ଘଶ୍ବାସ ଛାଡ଼ନ୍ତୁ: ନ ବୁଝି କୈାଣସି କଥାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ନ କରି ପ୍ରଥମେ ଦୀର୍ଘଶ୍ବାସ ନିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ରହିଯିବେ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଯାହା ଦ୍ବାରା ଶାନ୍ତିରେ ଆପଣ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବେ।

୨. ନିଜ ଫିଲିଙ୍ଗକୁ ବୁଝନ୍ତୁ: ଦୀର୍ଘଶ୍ବାସ ନେବା ପରେ ନିଜ ଫିଲିଙ୍ଗକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ନିଜ ସହ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ବ୍ୟସ୍ତବିବ୍ରତ  ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର କୈାଣସି ସମସ୍ୟା ଅଛି କି ନାହିଁ। ଏହି କଥାକୁ ମନରେ ଭାବନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଆପଣ ବୁଝି ପାରିବେ ଯେ ଆପଣ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଭଲ ଭାବେ ସମାଧାନ କରିପାରିବେ।

୩. ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବୁଝନ୍ତୁ: ନିଜକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରନ୍ତୁ। ଯେପରିକି ଓଭର ରିଆକ୍ଟ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ କ’ଣ ହାସିଲ ହେବ? ଏହି ୧୦ମିନିଟର ଝଗଡ଼ାରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ’ଣ ହାସିଲ ହେବ? ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରୁ କ’ଣ ଶିକ୍ଷା ମିଳିବ? ନିଜକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଖରାପ ଭାବଧାରାକୁ ଭଲ ଭାବଧାରାରେ ବଦଳାଇପାରିବ।

   Related Posts