Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନୂଆ SOP ଲାଗୁ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ନିକଟରେ ପଡିଛି ଏକ ସାଇକେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫ ସହରରେ ପାରଦ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢିବ ତାତି
  • ||

କେନ୍ଦୁଝର ଚମ୍ପୁଆ ବନଖଣ୍ଡରେ ହାତୀ ଲାଞ୍ଜ ଟାଣି ୩ ଯୁବକ ଗିରଫ ; ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

30/10/2018 at 2:04 PM

କେନ୍ଦୁଝର ୩୦/୧୦ : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ପଶି ହାତୀର ଲାଞ୍ଜ ଟାଣି ହାତୀକୁ ଉତ୍ତେଜିତ କରି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା । ବନ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା 3 ଯୁବକ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର କିଛି କିଛି ଅଂଚଳରେ ବର୍ଷ ତମାମ ହାତୀ ମାନଙ୍କର ଚଳପ୍ରଚଳ ହୋଇଥାଏ ଓ ଏହି ଧାନ ପାଚାବା ସମୟରେ ହାତୀ ଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ବଢି ୨୦୦ ଟପିଯାଏ । ଗତକିଛି ବର୍ଷ ହବେ ଚମ୍ପୁଆ ଅଂଚଳରେ ହାତୀଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ବଢିଛି । ଆଉ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ କିଛି ଯୁବକ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ପଶି ହାତୀ ଙ୍କ ସହ ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ଉତେଜିତ କରିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହି ଯୁବକ ଦଳ କିଛି ଦିନ ହେବ କେତେବେଳେ ହାତୀ ପାଖକୁ ଯାଇ ହାତୀକୁ ବାଡ଼ିରେ ପିଟିବା ତ କେତେବେଳେ ହାତୀ ପାଖକୁ ଯାଇ ତା ଲାଙ୍ଗୁଡ ଟାଣି ସେଲଫି ଉଠାଇ ହାତୀଙ୍କର ଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁୁ ଉତେଜିତ କରିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହେଲେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଚମ୍ପୁଆ କଇଁତା ଜଙ୍ଗଲରେ ୨୩ ଟି ହାତୀ ଡେରା ପକାଇଥିବା ବେଳେ ବନ ବିଭାଗ ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ମିଶି ହାତୀଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ । ହେଲେ ଏହି ସମୟରେ ସେହି ଉତ୍ସୁଙ୍ଖଳିତ ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଯୁବକ ଏକ ହାତୀ ପାଖକୁ ଯାଇ ତାର ଲାଙ୍ଗୁଡକୁ ଟାଣି ତାକୁ ଉତେଜିତ କରିବାରେ ଲାଗିପଡଲା ଓ କିଛି ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ତାକୁ ଉସୁକାଇବା ସହ ତାର ଭିଡିଓ ଉତୋଳନ କରିବାରେ ଲାଗିପଡିଲେ । ବନ ବିଭାଗ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଯେତେ ବାରଣ କଲେ ମଧ୍ୟ ମାନିଲେ ନାହିଁ । ହାତୀ ମଧ୍ୟ ଉତେଜିତ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ମାରିବାକୁ ଗୋଡାଉଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓରେ ରହିଛି । ଶେଷରେ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗତକାଲି ଏହି ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତିନି ଜଣଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବନ୍ୟ ଜନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଆକ୍ଟ ୧୯୭୨ ଅନୁସାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି । ଗିରଫମାନେ ହେଲେ ଚମ୍ପୁଆରେ ରହୁଥିବା ମୁର୍ଶିଦାବାଦ ଅଂଚଳର ଅବଦୁଲ ହାଲିମ, ସାହିର ଏମ୍.ଡି.ଇସମାଇଲ ଓ ରଜିଆ ଅନ୍ଚଳର ଦେବାସିଷ ବହେରା ।

   Related Posts