Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

୧୫ଦିନ ହେଲା ନର୍ସ ଫେରିନାହାନ୍ତି ଘରକୁ, ମା’କୁ ନଦେଖି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ୩ବର୍ଷ ଶିଶୁର ଅବସ୍ଥା କିଭଳି ଦେଖନ୍ତୁ…

9/04/2020 at 9:11 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୯।୪: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାବପ୍ରବଣ କରିଛି । ଭିଡିଓରେ ଝିଅଟିଏ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଅଧର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପଡିଛି । ସେ ଦୂରରୁ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ଦେଖି କାନ୍ଦୁଥିବାର ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଝିଅଟିର ମା’ ଜଣେ ନର୍ସ । ଯିଏ କୋଭିଡ-୧୯ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଘରକୁ ଫେରିନାହାନ୍ତି ।

ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ. ୟେଦୁରପ୍ପା ନର୍ସଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ ତାଙ୍କର ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଏହି ନର୍ସଙ୍କ ନାମ ସୁଗନ୍ଧା । ସେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ଧରି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବେଲାଗଓ୍ବି ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ସାଇନ୍ସର କୋଭିଡ-୧୯ ୱାର୍ଡରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ତିନି ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଭେଟିନାହାନ୍ତି ।

ଭିଡିଓରେ ଝିଅଟି ବାପାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନରେ ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ସେ କାନ୍ଦନ୍ତି ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲର ଗେଟ୍ ଠାରୁ କିଛି ଦୂରରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ଡାକନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମା’ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭାବପ୍ରବଣ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନର୍ସଙ୍କ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତତା ଏବଂ ମା’ ଏବଂ ପିଲାଙ୍କ ଦୂରତା ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିଛି । ଏହାପରେ ୟେଦୁରୁପ୍ପା ସୁଗନ୍ଧାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ସେ ନର୍ସଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ତୁମର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ନ ଦେଖି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛ । ମୁଁ ଏହାକୁ ଟିଭିରେ ଦେଖିଲି । ଦୟାକରି ସହଯୋଗ କରନ୍ତୁ | ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଭଗବାନ ତୁମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ ।

ଏହାପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନର୍ସଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ସେ କୋଭିଡ-୧୯ର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଭଳି କାମ କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, AHSA (ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ) କର୍ମଚାରୀ, ପୋଲିସ, ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନିସ୍ବାର୍ଥପର ସେବାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଟେଲିଫୋନ୍ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ନର୍ସ ଜଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ବିଚାର କରିବାକୁ ଆଶ୍ବାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ସମାଧାନ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts