Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ବଡ ଧରଣର ସଫଳତା, ଅବୈଧ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ୨ଜଣ ଗିରଫ
  • ||
  • ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ୩୮୪ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ବୀରତା ପୁରସ୍କାର, ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି
  • ||
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା : ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଆରପିଏନ୍ ସିଂହ, ବିଜେପିରେ ହେବେ ସାମିଲ୍
  • ||
  • ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦଳାଚକଟା : ୬ ମୃତ, ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ୍ ସେକ୍ସନ୍ ଅଫିସର୍, ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଭାଙ୍ଗି କରୁଥିଲେ ସଭା, ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୭୮୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଓଡିଶା ଓପନ୍ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, ଭାଗନେବେ ୧୭ ଦେଶର ୩୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ
  • ||
  • ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା ଏସଆଇ, ୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ଜାତିସ୍ମର: ୩ବର୍ଷର ବାଳକ ଚିହ୍ନିପାରିଲା ତା ପୂର୍ବ ଜନ୍ମର ହତ୍ୟାକାରୀକୁ, ଦେଖାଇଲା ସେ ଯାଗା ଯେଉଁଠି ତାକୁ ହତ୍ୟାପରେ ପୋତିଦିଆଯାଇଥିଲା

29/10/2018 at 5:41 PM

ଗୋଲନ ହାଇଟ୍ସ୨୯|୧୦:ଏକ ଅତିମାନବୀୟ ଘଟଣା । ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚମକାଇଦେଇପାରେ ।  ଜଣେ ୩ବର୍ଷର ବାଳକ ତା ପୂର୍ବଜନ୍ମ କଥା ମନେପକାଇ ପାରିଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ପୂର୍ବ ଜନ୍ମରେ ତାକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଚିହ୍ନିଟ କରିବା ସହ ହତ୍ୟାପରେ ତାକୁ ଯେଉଁଠି ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ସେ ଯାଗା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇଛି । ପୂର୍ବଜନ୍ମକଥା ମନେପକାଇପାରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆମେ ଜାତିସ୍ମର କହିଥାଉ । ଏ ପିଲାଟି ମଧ୍ୟ ଜାତିସ୍ମର ।

ମୃତ୍ୟୁପରେ ଜୀବନ, ପୂର୍ବଜନ୍ମ, ଭୂତ, ପ୍ରେତ ଆଦିକୁ ବିଜ୍ଞାନଯୁଗ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ । ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମନସିକ ଅବସ୍ଥା ବୋଲି କହି କଥାକୁ ଏଡାଇଦିଆଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ସମ୍ପ୍ରତି ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ବିଧାନକୁ ମଧ୍ୟ ଚାଲେଜ କରୁଛି । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ୍ ସୀମାରେ ଥିବା ଗୋଲାନ୍ ହାଇଟସର । ଏଠାରେ ଡ୍ରୃଜ ନାମକ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ବସବାସ କରନ୍ତି । ଏଠାର ଜଣେ ବାଳକ ଜନ୍ମହେଲାବେଳେ ମୁଣ୍ଡପାଖରେ ଏକ କଟାଦାଗ ରହିଥିଲା । ପିଲାଟିକୁ ଏବେ ତିନି ବର୍ଷ ହେବାପରେ ସେ କହିଛି ଯେ, ତାକୁ ଗତ ଜନ୍ମରେ ଫାର୍ସାରେ ମୁଣ୍ଡକୁ ଆଘାତ କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଆଉ ଏ ଚିହ୍ନଟି ସେଇ ଫାର୍ସା ମାଡ ଜନିତ ।

ଡ୍ରୃଜ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପୂର୍ବଜନ୍ମ ଏବଂ ପରଜନ୍ମରେ ବିଶ୍ବାସ କରେ । ଜନ୍ମବେଳେ ପିଲାଦେହରେ ଥିବା ଚିହ୍ନ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମର ସ୍ଥିତିରୁ ଆସିଥାଏ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ବାସ କରିଥାଏ । ଜନ୍ମବେଳେ ଦେହରେ କିଛି ଚିହ୍ନଥିଲେ ଡ୍ରୃଜ ପରିବାର ପିଲାଟି ଟିକେ ବଡ ହେଲାମାତ୍ରେ ତାକୁ ପଚାରନ୍ତି ଏ ଚିହ୍ନ ସମ୍ପର୍କରେ । ପୂର୍ବ ଜନ୍ମ କଥା ମନେ ପକାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି । ଏପରିକି କେହି ଯିଦି କିଛି ମନେ ପକାଇପାରିଲା ତାହେଲେ ତାକୁ ତାର ପୂର୍ବଜନ୍ମର ଘରକୁ ନେଇ ବୁଲେଇ ଆଣିବାର ପରଂପରା ମଧ୍ୟ ଡ୍ରୃଜ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ରହିଛି ।

ପ୍ରଥା ଓ ପରଂପରା ଅନୁସାରେ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ଏଇ କ୍ଷତ ଚିହ୍ନଟି ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ତାକୁ ଏହି ପିଲାଟିକୁ ପଚାରାଯାଇଥିଲା । ପିଲାଟି ତାର ପୂର୍ବଜନ୍ମ ସମ୍ପର୍କରେ ସବୁକଥା କହିଥିଲା । ଫଳରେ ତା ପରିବାର ତାକୁ ନେଇ ସେ କହୁଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ପିଲାଟି ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ସେ ଯେଉଁ ଘରେ ରହୁଥିଲା ତାକୁ ଦେଖାଇଥିଲା । କେବଳ ସେତିକି ନୁହଁ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମରେ ତାର ନାଁ କଣଥିଲା ଏବଂ ଯିଏ ତାକୁ ହତ୍ୟାକରିଥିଲା ସେ ଲୋକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାଁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲା । ଫଳରେ  ପରିବାର ଲୋକେ ବାଳକଟିକୁ ହତ୍ୟାକାରୀ ସହ ଭେଟ କରାଇଥିଲେ । ବାଳକ ସବୁ ପ୍ରମାଣଯୋଗ୍ୟ କଥା କହୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟାକାରୀ କିନ୍ତୁ ଏ କଥାରେ ରାଜି ହୋଇନଥିଲା । ଅବଶ୍ୟ ସେହି ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ବାଳକଟି ଯେଉଁ ଲୋକଟିକୁ ଫାର୍ସାରେ ମାରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହୁଛି ସେ ଲୋକଟି ଗତ ୪ବର୍ଷ ହେଲା ନିଖୋଜ ଅଛି । ଏହାପରେ ପିଲାଟି ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ତାକୁ ମାରିବାପରେ ଯେଉଁଠି ପୋତା ଯାଇଥିଲା ସେ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ଚିହ୍ନଟ କରି ସେଠାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । ସାଙ୍ଗରେ ଯ।ଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଏବଂ ପିଲାଟିର ପରିବାର ଲୋକ ସଂପୃକ୍ତ ଯାଗାଟିକୁ ଖୋଳିଥିଲେ । ସତକୁ ସତ ମାଟିତଳୁ ଏକ କଂକାଳ ବାହାରିଥିଲା । ଏହି କଂକାଳର ମୁଣ୍ଡରେ ମାଡ ବାଜିଥିବା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଥିଲା । ଯେଉଁ ଫାର୍ସାରେ ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲା ତାହା ମଧ୍ୟ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ବୁଦାରୁ ମିଳିଥିଲା । ଏଥର ପିଲାଟି ଯେ, ନିଜ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମ ସମ୍ପର୍କରେ ସବୁ କଥା ମନେ ରଖିଛି ଏକଥା ସମସ୍ତେ ବିଶ୍ବାସ କରିଥିଲେ ।

 

   Related Posts