Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିର ପାୱାର କରିଡରରେ ରାଣୀ ମହୁମାଛି : ଖୋଲିବ ୩ ନେତାଙ୍କ ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧/୧୧ : ଓଡିଶା ରାଜନୀତିରେ ଅତିଶୀଘ୍ର ଏକ ବଡ ଧରଣର ହଟଚମଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ଶାସକ ଦଳର ଦୁଇଜଣ ଏବଂ ବିଜେପିର ଜଣେ ଯୁବନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀର ଏକ ସାଙ୍ଘାତିକ ଫର୍ଦ ଉନ୍ମୋଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |
ଗାତ କିଛିମାସ ଧରି ଗୋପନରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରଖିଥିବା ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ଦଳ ଅନୁସନ୍ଧାନର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଂଚି ସାରିଛନ୍ତି | ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାରି ନାଁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଏମାନେ ଚାହିନାହାନ୍ତି |

ତେବେ ସମଗ୍ର ଘଟଣା ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ନିକଟ ଗଜପତିନଗରରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି | ଶାସକଦଳର ଦୁଇଜଣ ଓ ବିଜେପିର ଜଣେ ଯୁବନେତା ଗଜପତିନଗରରେ ଥିବା ଏହି ଗେଷ୍ଟହାଉସକୁ ବରାବର ଯା’ଆସ କରନ୍ତି | ପୱାର କରିଡରରେ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା ଜଣେ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଏଇ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳନ୍ତି | ସଞ୍ଜ ନଇଁଗଲା ପରେ ଏଠାରେ ସଂଭ୍ରାନ୍ତିୟ ସୁରା ଆଉ ଶିକାର ମହୋତ୍ସବ ଚାଲେ | ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳା ସାରଥୀ ଜେଲ ଯିବାପରଠୁ ପୱାର କରିଡରରେ ଟହଲ ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଏହି ମହିଳାଙ୍କ କଟତୀ ଏବେ ପ୍ରାୟ ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳରେ ରହିଛି |

ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳର କହିବା ଅନୁସାରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ଭଳି ଓଡିଶା ରାଜନୀତିରେ ବହୁତ କମ ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଛି | ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ବିଜେପିର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅଡିଓ ସିଡ଼ି ଏବଂ ଭିଡିଓ ସିଡ଼ି କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା | ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଭବିଷ୍ୟତ ବିପଦଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ବିଜେପିରୁ କଣଠେସା ହେବାପରେ ସେ ବିଜେଡି ସହିତ କିଛିଦିନ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରହିଥିଲେ | ସେହିଭଳି ବିଧାନସଭାର ଜଣେ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ତତ୍କାଳୀନ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବାପରେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା | କାଁ ଭାଁ କେତୋଟି ଘଟଣାକୁ ଛାଡିଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିର ଶତରଂଜରେ ରାଣୀ ମହୁମାଛିମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନେଇ ବିଶେଷ କଥା ପଦାକୁ ଆସିନାହିଁ |

ଏବେ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଏହି ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ଉପରେ ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି | ନେତାମାନଙ୍କ ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଅସଂଯତ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଫଟୋ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ ହାତରେ ପଡିଛି |
ଅଶୀ ଦଶକରେ ତତ୍କାଳୀନ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଥା ଉଠିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଇଲଷ୍ଟ୍ରେଟେଡ ଉଇକଲି କ୍ଷମା ମାଗିବାପରେ ଘଟଣାର ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିଥିଲା | ତେବେ ସ୍ବର୍ଗତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ଘଟଣା ପାଇଁ ବେଶ ନିନ୍ଦିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିଅର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା |

ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ନେତାମାନେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଖବର ପାଇସାରିଲେଣି | ତେଣୁ ଅନୁସନ୍ଧାନକରି ଦଳ ଉପରେ ଏହାକୁ ଚାପି ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ଚାପ ପଡୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିଛି |

ଏହି ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ ଖବର ଯଦି ସତ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ତାହେଲେ ସାଙ୍ଘାତିକ | ଖବରନେଵାରେ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଯେଉଁ ରାଜନେତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ କଥା ଉଠିଛି ସମ୍ପୃକ୍ତ ରାଜନେତାମାନେ ଏହି ରାଣୀ ମହୁମାଛିଙ୍କୁ ବହୁ ସରକାରୀ ପାକଳ୍ପର ଠିକା ଦେଇଥିବା ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି |

   Related Posts