Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ଆସୁଛି ତିନୋଟି ନୂଆ ଫିଚର: ବଦଳିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ଚାଟିଙ୍ଗ୍ ଏକ୍ସପିରିଏନ୍ସ

6/11/2021 at 5:00 PM

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୧୧ : ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ପୁଣି ତିନୋଟି ନୂଆ ଫିଚର ଆଣିଛି । ଏହି ତିନୋଟି ଫିଚର ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ଫିଚର ଆପ୍ ପାଇଁ ଓ ଆଉ ଏକ ଫିଚର ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ୱେବ ପାଇଁ । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ୱେବ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ନୂଆ ଫିଚରରେ ଫଟୋକୁ ଏଡିଟ୍ କରିହେବ। ଯେଉଁ ଦୁଇଟି ଫିଚର ଫୋନରେ ଆସିବ ସେଥିରେ ଷ୍ଟିକର ସଜେସନ ଓ ପ୍ରିଭିଉ ଲିଙ୍କ ଅପ୍ସନର ସୁବିଧା ମିଳିବ।

କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଏହି ଫିଚରରେ କାମ କରିବା ବେଳେ ୟୁଜର୍ସମାନଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେସି ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ସେଥିପାଇଁ ୟୁଜର୍ସ କଣ ସର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରେ ନାହିଁ । ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଚାଟିଂ ସବୁବେଳେ ଏଣ୍ଡ ଟୁ ଏଣ୍ଡ ଏନକ୍ରିପ୍ସନ ଦ୍ୱାରା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଥାଏ । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ କମ୍ପାନୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ମ୍ୟାସେଞ୍ଜିଙ୍ଗ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ତିନୋଟି ନୂଆ ଫିଚର ବିଷୟରେ କହିଛି ।

ଏହି ଫିଚରରେ ମେସେଜ କରିବା ସମୟରେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ୟୁଜର୍ସ ଷ୍ଟିକର ସଜେସନ ପାଇପାରିବେ । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଚାଟ କରିବା ବେଳେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ କେବଳ ଇମୋଜି ଅପ୍ସନ ଦେଉଥିଲା।

ଏହି ଫିଚର ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ୱେବରେ କାମ କରିବ । କାରଣ ଏହି ଫିଚରକୁ ପୂର୍ବରୁ ୟୁଜର୍ସ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ୱେବରେ ବ୍ୟବହାର କାରି ଫଟୋକୁ ଅଳ୍ପ କିଛି ବଦଳାଇ ପାରିବେ ଯେପରି କ୍ରପ ରୋଟେଡ ଓ ଇମୋଜି ଇତ୍ୟାଦି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ୱେବ୍ ରେ ଏହି ସୁବିଧା ନଥିଲା

ଏହି ଫିଚର ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଆପ୍ଲିକେସନ ପାଇଁ । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରିଭିଉ ଲିଙ୍କ ଫିଚରକୁ ଅପଡେଟ କରି ତାର ନୂଆ ଭର୍ସନ ଆଣିଛି । ଯଦି ଆପଣ ଅନ୍ୟ କାହା ପାଖକୁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଦ୍ୱାରା କିଛି ୱେବସାଇଟ ଲିଙ୍କ୍ ପଠାଉଛନ୍ତି ଲିଙ୍କ୍ ସହିତ ତାଙ୍କୁ କିଛି ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ମିଳିବ । ଏବେ ବ୍ୟବହାର କାରି କୌଣସି ଭୁଲ ଲିଙ୍କ୍କୁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ଖୋଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

   Related Posts