Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ତବଲୀଗୀ ଜମାତ ଲିଙ୍କ୍: ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀର ଆଉ ତିନୋଟି ଅଞ୍ଚଳ ସିଲ୍

10/04/2020 at 7:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୦|୦୪:  ସରକାର ଦିଲ୍ଲୀର ଆଉ ତିନୋଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲକଡାଉନକୁ କଡାକଡି କରିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓ ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜମାତ ଲିଙ୍କ୍ ଖବର ଆସିବା ପରେ ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଗୃହ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ହେଉଛି ଜାହାଙ୍ଗୀରୀପୁରୀର, ନବୀ କରରିମ ଓ ଚାନ୍ଦିନୀ ମହଲ ।

ଏସମସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିଷିଦ୍ଧାଞ୍ଚଳ ଘୋଷିତ କରାଯାଇଛି । ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ମରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉଛି । କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କୁ ଘରୁ ନବାହାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ସେମାନେ କୌଣସି ପନିପରିବା, ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ, ରାସନ ଆଦି କିଣିବା ପାଇଁ ଯାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଏ ସବୁ ସାମଗ୍ରୀ ପହଁଚାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି । ଏହାସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଉଛି । ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଉଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜମାତ ଲିଙ୍କ୍ ପରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ମରକଜରେ ସାମିଲ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଯେଉଁମାନେ ଜମାତତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସ ପଡା ନଜଜର ରଖିବା ସବ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖାଯାଇଛି ।

   Related Posts