Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ବିଶ୍ୱାସ ନହେଲେ ବି ସତ: ଜଣେ ଲୋକର ତିନୋଟି କିଡନୀ, ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧାର ଚିକିତ୍ସାରୁ ଏକ୍ସରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ଡାକ୍ତର ତାଜୁବ

8/05/2020 at 7:53 PM

ବ୍ରାଜିଲ୍, ୦୮|୦୫:ବିଶ୍ୱାସ ନହେଲେ ବି ସତ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତିନୋଟି କିଡନୀ । ଜଣେ ବ୍ରାଜିଲ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧା ପାଇଁ ସିଟି ସ୍କାନ୍ କରିବା ପରେ ଏହି ସତ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଯାହାକୁ ଦେଖି ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଜୁବ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ବ୍ରାଜିଲର ଜଣେ ୩୮ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧା ହେଉଥିଲା । ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ସାଓ ପାଓଲୋ ମେଡିକାଲରେ ଏକ୍ସରେ ଓ ସିଟି ସ୍କାନ କରିଥିଲେ । ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସ୍ଲିପଡ୍ ଡିସ୍କ ଥିବା ଓ ଏହାସହ ସ୍ପାଇନାଲ୍ ଭରଟବ୍ରେରେ କିଛି ସମସ୍ଯା ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । 

ଡାକ୍ତରମାନେ ସେହି ସମୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତାଙ୍କର ତିନୋଟି କିଡନୀ ରହିଥିଲା । ତାଙ୍କ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗୋଟିଏ କିଡନୀ ଥିବା ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଦୁଇଟି ଫ୍ୟୁଡ୍ କିଡନୀ ଥିଲା ।  ଦି ନ୍ୟୁ ଇଂଲଣ୍ଡ୍ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ ଅଫ୍ ମେଡିସିନର ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କଠାରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ । ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ଠିକସେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ।  କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଭୃଣର ବିକାଶ ସମୟରେ ଏପରି ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥାଏ । ତେବେରା ଏହାର କେଉଁ କାରଣରୁ ହୋଇଥାଏ ସେନେଇ କିଛି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ । କୌଣସି କାରଣରୁ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ହିଁ ଏହା ଜଣାପଡିଥାଏ ।

   Related Posts