Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

କଟକ-ବାରବାଟୀ ଆସନ: ଏଥର ସହଜ ହେବନି ବିଜେଡି ପାଇଁ, ମଇଦାନରେ ତିନି ଦଳର ହେବି ୱେଟ

30/03/2019 at 6:32 PM

କଟକ ୩୦|୩: କଟକ-ବାରବାଟୀରେ ଏଥର ୩ ହେଭିୱେଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ଲଢେଇ । କଂଗ୍ରେସରୁ ମହମ୍ମଦ ମୁକିମ୍, ବିଜେପିରୁ ସମୀର ଦେ ଲଢୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ମାତ୍ର ୧୪ ହଜାର ଭୋଟରେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କୁ ମାତ୍ ଦେଇଥିବା ବିଜେଡି ପାଇଁ ଏଥର ରାସ୍ତା ସହଜ ହେବନି । ରାଜନୀତି ସମୀକ୍ଷକଙ୍କ ମତ ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ଏକପାଖିଆ ହେବନି, ତିନି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବ କଡା ଟକ୍କର ।

କଟକ ବାରବାଟୀ ଆସନ ପାଇଁ ହେବ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢେଇ । ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନରେ ଅଛନ୍ତି ୩ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା । ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ ଓ ବିଜେପି ସମୀର ଦେଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଧାୟକ ଦେବାଶୀଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ରିପିଟ୍ କରିଛି ବିଜେଡି । ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିର ଏହି ତିନି ହେଭିଓ୍ବେଟ୍ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି ।

କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ବହୁ ଆଗରୁ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଲମ୍ଫ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ଟିକେ ପଛରେ ପଡିଯାଇଛି । ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ କରିବାରୁ ବିଜେଡି ନେତା ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ପ୍ରଚାର ମଙ୍ଗ ଧରି ପାରୁନଥିଲେ । ତେବେ  ସେ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ଏଥର ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନରେ ୩ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା ଥିବାରୁ ଭୋଟ୍ ଏକ ଫାକିଈ ହେବନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ।

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ କହିବା କଥା ପ୍ରଚାରରେ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଳ ପଛରେ ପଡିନି । କାରଣ ବର୍ଷ ତମାମ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ରହିଛୁ । ତେବେ ବାକି ପଡିଥିବା କାମ କରିବା ସହ କଟକର ଭାଇଚାରା ରକ୍ଷା କରିବା ମୁଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ ବୋଲି ଦେବାଶିଷ କହିଛନ୍ତି ।

ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ଆସନରୁ ବିଜେଡିକୁ ୫୭ ହଜାର ୬ଶହ ୩୩ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା । କଂଗ୍ରେସ କୁ ୪୩ ହଜାର ୩୩୫ ଭୋଟ୍ ଓ ବିଜେପିକୁ ମିଳିଥିଲା ୨୦ ହଜାର ୫୫୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ।

କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ଏଥର ସମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି।

   Related Posts