Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

କଟକ-ବାରବାଟୀ ଆସନ: ଏଥର ସହଜ ହେବନି ବିଜେଡି ପାଇଁ, ମଇଦାନରେ ତିନି ଦଳର ହେବି ୱେଟ

30/03/2019 at 6:32 PM

କଟକ ୩୦|୩: କଟକ-ବାରବାଟୀରେ ଏଥର ୩ ହେଭିୱେଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ଲଢେଇ । କଂଗ୍ରେସରୁ ମହମ୍ମଦ ମୁକିମ୍, ବିଜେପିରୁ ସମୀର ଦେ ଲଢୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ମାତ୍ର ୧୪ ହଜାର ଭୋଟରେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କୁ ମାତ୍ ଦେଇଥିବା ବିଜେଡି ପାଇଁ ଏଥର ରାସ୍ତା ସହଜ ହେବନି । ରାଜନୀତି ସମୀକ୍ଷକଙ୍କ ମତ ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ଏକପାଖିଆ ହେବନି, ତିନି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବ କଡା ଟକ୍କର ।

କଟକ ବାରବାଟୀ ଆସନ ପାଇଁ ହେବ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢେଇ । ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନରେ ଅଛନ୍ତି ୩ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା । ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ ଓ ବିଜେପି ସମୀର ଦେଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଧାୟକ ଦେବାଶୀଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ରିପିଟ୍ କରିଛି ବିଜେଡି । ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିର ଏହି ତିନି ହେଭିଓ୍ବେଟ୍ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି ।

କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ବହୁ ଆଗରୁ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଲମ୍ଫ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ଟିକେ ପଛରେ ପଡିଯାଇଛି । ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ କରିବାରୁ ବିଜେଡି ନେତା ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ପ୍ରଚାର ମଙ୍ଗ ଧରି ପାରୁନଥିଲେ । ତେବେ  ସେ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ଏଥର ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନରେ ୩ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତା ଥିବାରୁ ଭୋଟ୍ ଏକ ଫାକିଈ ହେବନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ।

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ କହିବା କଥା ପ୍ରଚାରରେ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଳ ପଛରେ ପଡିନି । କାରଣ ବର୍ଷ ତମାମ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ରହିଛୁ । ତେବେ ବାକି ପଡିଥିବା କାମ କରିବା ସହ କଟକର ଭାଇଚାରା ରକ୍ଷା କରିବା ମୁଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ ବୋଲି ଦେବାଶିଷ କହିଛନ୍ତି ।

ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ଆସନରୁ ବିଜେଡିକୁ ୫୭ ହଜାର ୬ଶହ ୩୩ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା । କଂଗ୍ରେସ କୁ ୪୩ ହଜାର ୩୩୫ ଭୋଟ୍ ଓ ବିଜେପିକୁ ମିଳିଥିଲା ୨୦ ହଜାର ୫୫୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ।

କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ଏଥର ସମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି।

   Related Posts