Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

‘ରବ୍ ନେ ବନା ଦି ଯୋଡି’ : ଛୋଟିଆ ବରକୁ କୁନି କନିଆଁ , ଉଚ୍ଚତା ୩ଫୁଟ୍

8/06/2020 at 3:34 PM

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରା ୦୮/୦୬ : କଥାରେ ଅଛି, ଇଛା ଥିଲେ ଉପାୟ ଅଛି | କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶ ଲକଦଉନ ଥିବାବେଳେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଚାକିରୀ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଯାଇଛି | ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜଣେ ବାମନ ଯୁବକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦର ଜୀବନସାଥୀ ମିଳିଯାଇଛନ୍ତି | ଉଭୟଙ୍କ ଯୋଡିକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରୁ ବାସ ଗୋଟିଏ କଥା ବାହାରିଥିଲା, ‘ରବ ନେ ବନା ଦି ଯୋଡି’…

୩ ଫିଟ ଉଚ୍ଚ ଫିରୋଜଙ୍କ ପାଇଁ ବର ହେବା ଓ ବାହାହେବା ସ୍ବପ୍ନ ପାଲଟି ଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ବହୁତ ଦିନରୁ ତାଙ୍କ ବାହାଘର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ଉଚ୍ଚତା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡୁଥିଲା | ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତାର ଝିଅ ମିଳୁନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ଇଛା ଲାଗ ପ୍ରକାର ଥିଲା | ତାଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଭାଉଜ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ନିଜ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | କାରଣ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀର ଉଚ୍ଚତା ମଧ୍ୟ ୩ ଫୁଟ | ଏହାପରେ ଉଭୟ ପରିବାର ଦେଖା ସାକ୍ଷାତ କରି ବାହାଘର ଠିକ କଲେ | ଅଢେଇ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ ତାରିଖ ଠିକ ହୋଇସାରିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଲକଦଉନ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା | ପ୍ରଶାସନର ଅନୁମତି ନେଇ ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ବାହାଘରରେ ଅଳ୍ପ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିରୋଜ ତାଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦର ଜୀବନସାଥୀକୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି |

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରା ଅଞ୍ଚଳର ଫିରୋଜଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ୩ ଫୁଟ | ପରିବାରରେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ସାମାନ୍ୟ ରହିଛି | ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇ ପରିବାର ଲୋକେ ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତିତ ରହୁଥିଲେ | କମ ଉଚ୍ଚତା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବାହାଘର ହୋଇପାରୁନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ଦିନେ ନିଜର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ | ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଭାଉଜ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ନିଜର କମ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଉଭୟ ପରିବାର ସହମତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବାହାଘର ମଧ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇସାରିଛି | 

   Related Posts