Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସରଧାବାଲିରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ, ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟାରୁ ଆଜି ସଂଧ୍ୟାଯାଏଁ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବାପରେ କରୁଛନ୍ତି ଆଡପମଣ୍ଡପ ବିଜେ

5/07/2019 at 7:34 PM

ପୁରୀ୫|୭: ଆଜି ଆଡ଼ପ ମଣ୍ଡପକୁ ବିଜେ କରୁଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ । ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟାରେ ଶରଧାବାଲିରେ ତିନି ରଥ ପହଞ୍ଚିବା ପରଠାରୁ ଆଜି ସଂଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଥାରୁଢ଼ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ଭକ୍ତ । ଆଜି ସକାଳୁ ମଧ୍ୟ ଝିପ୍‌ ଝିପ୍‌ ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼ କମିନଥିଲା । ରଥ ଉପରେ ଚାଲିଥିଲା ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତିକାନ୍ତି । ….

ରଥ ଉପରେ କଟିଲା ସାରା ରାତି । ଆଉ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସାରା ଦିନ ଶରଧାବାଲିରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଣରେ ରହିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ କାଳିଆ ଠାକୁର । ସେ ତ ଭକ୍ତର ଭାବରେ ବନ୍ଧା । ଭକ୍ତର ଜୀବନ ଧନ । କାଳେ କୋଉ ଭକ୍ତ ତାଙ୍କର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ, ଖାସ୍‌ ସେଇଥିପାଇ କାଲି ସଂଧ୍ୟାରୁ ଆଜି ସଂଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମିତି ରଥ ଉପରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ବସିଥିଲେ ଭକ୍ତ ବତ୍ସଳ ମହାପ୍ରଭୁ ।

ସେପଟେ ଭକ୍ତ ମଧ୍ୟ ତା’ର ଭାବର ଡୋରିରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିବାକୁ କୌଣସି ମଉକା ଛାଡ଼ିନଥିଲେ । କାଲି ରାତିଠୁ ଆଜି ସଂଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶରଧାବାଲିରେ ରଥାରୂଢ଼ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଲାଗିଥିଲା ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼ ।

ଏତେ ଦିନ ପରେ କାଳିଆ ସାଆନ୍ତଙ୍କୁ ପାଖରେ ପାଇ ଭକ୍ତର ମନ ପୂରି ଉଠିଛି । ହରିବୋଲ, ହୁଳହୁଳି ଓ ସଂକୀର୍ତ୍ତନରେ ଫାଟି ପଡ଼ୁଛି ଶରଧାବାଲି । କିଏ ଚକାଆଖିରେ ଆଖି ମିଶାଇ ତା’ର ଦୁଃଖ ଜଣାଉଛି ତ ଆଉ କିଏ ଭାବବିହ୍ବଳ ହୋଇ କାନ୍ଦି ପକାଉଛି । ଶରଧାବାଲିରେ ଭକ୍ତ=ଭଗବାନଙ୍କ ଏ ଅପୂର୍ବ ମିଳନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ । ସେପଟେ ରଥ ଉପରେ ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ସମସ୍ତ ନୀତିକାନ୍ତି କରିଥିଲେ ସେବକମାନେ ।

ଗତକାଲିଠୁ ତିନି ରଥ ଶରଧାବାଲିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ରଥ ଚାରିପାଖରେ ବ୍ୟାରିକେଡିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ୍‌ ମୁତୟନ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts