Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୪୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗରରେ ଦୁଇ ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ୫ ଦିନ ପରେ ମିଳିଳା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶରୀରଠୁ ଅଲଗା ହୋଇ ପଡିଛି ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଠାକୁରପଡ଼ାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୨୦ରୁ ବଦଳିବ ପାଗ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସଂସଦର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ; ସୋନିଆଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ୩ ମନ୍ତ୍ରୀ

7/06/2019 at 4:48 PM

ସାଂସଦ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବe ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସରକାର ବିରୋଧୀଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ସଂସଦ ଅଧିବେଶନ ବେଳେ ବିରୋଧୀ କୌଣସି ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ନକରନ୍ତୁ ବୋଲି ମୋଦି ସରକାର ଏହିଭଳି ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଭାବନାରେ ଏନଡିଏ ସରକାରର ୩ ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ୟୁପିଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଯିବେ । ସଂସନ୍ଦୀୟ କାର୍ଯ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଯୋଶୀ, ସଂସନ୍ଦୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅର୍ଜୁନ ମାଘୱାଲ, କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ତୋମର ଆଜି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ । ବିରୋଧୀଙ୍କ ସହ ମଧୁର ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବା ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ।

୧୭ ତମ ଲୋକସଭାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ଜୁନ ୧୭ ତାରିଖରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ଅଧିବେଶନରେ ସରକାରଙ୍କ ୧୦ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ଆଇନରେ ବଦଳାଇବାକୁ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଦରକାର ପଡିବ । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସରକାର କଂଗ୍ରେସକୁ ବୁଝାଇବା ପାଇଁ ନିଜ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ୩ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ । ଏହାଛଡା ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଚୟନ ହୋଇନାହିଁ । ଜୁନ ୧୯ ତାରିଖରେ ସଂସଦର ନୂଆ ବାଚସ୍ପତି ଚୟନ କରାଯିବ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସରକାର ବିରୋଧୀଙ୍କ ରାୟ ନେବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି ।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ୫୨ ଆସନ ହାସଲ କରିଛି । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧୀ ନେତା ପଦ ଦାବି କରିନାହାନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛି ଯେ ତାକୁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପଦ ଦରକାର ନାହିଁ । ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପଦ ପାଇଁ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ୫୫ ଆସନ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ ।

   Related Posts