Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ସିଲ୍ ହେବ ରାଜଧାନୀରେ ୨୯ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ

7/12/2019 at 5:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୭।୧୨  ରାଜଧାନୀରେ ୨୯ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପକୁ ବିଏମସିର ନୋଟିସ୍ । ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ କଠିନ ବର୍ଯ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ଦିଗରେ ଏହି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିବାରୁ ଏଗୁଡ଼ିକୁ ସିଲ୍ କରିବାକୁ ନୋଟିସ୍ ହୋଇଛି । ସେପଟେ ବିଏମସିର ଏଭଳି ନୋଟିସ ପରେ ବାହାଘର ସିଜିନ୍ରେ  ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ନେଇ ସାରିଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକ ଏବେ ଛାନିଆ ।

ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ରାଜଧାନୀରେ ୨୯ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପକୁ ସିଲ୍ କରିବ ବିଏମସି । ଏଥି ପାଇଁ ସଂପୃକ୍ତ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ହୋଇଛି । ଯେଉଁସବୁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକର ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ, କଠିନ ବର୍ଯ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ଦିଗରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାନ୍ତି ସେଗୁଡ଼ିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ । ପଟିଆ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ମଞ୍ଚେଶ୍ବର, ଜିଜିପି କଲୋନି, କଳ୍ପନା ସବୁଠି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଏଭଳି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକୁ ନୋଟିସ କରାଯାଇଛି । ମୋଟା ଅଙ୍କର ଭଡ଼ା ନେଇ ବେପାର କରୁଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକର ନିଜସ୍ବ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ମଣ୍ଡପ ସାମ୍ନା ରାସ୍ତା ଜାମ୍ ହେଉଛି । ସେହିଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଫଙ୍କସନ ସରିଲେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନାକୁ ସେମାନେ ଏଣେ ତେଣେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଉଥିବାରୁ ଡ୍ରେନ୍ ଜାମ୍ ହେଉଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଯାଉଛି । ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛି ବିଏମସି ।

ବିଏମସିର କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦେଖି ନୋଟିସ୍ ପାଇଥିବା କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକ ଛାନିଆ ହେଲେଣି । ବିବାହ ସିଜିନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ବୁକିଂ ରଖିଥିବା ମାଲିକମାନେ ମଣ୍ଡପ ସିଲ୍ ହେବା କଥା ଶୁଣି ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ଏସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିବା ବିଏମସିର ହଠାତ୍ ଏଭଳି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି କିଛି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ମାଲିକ ।

ଅବଶ୍ୟ ବିଏମସିର ଏଭଳି ନାଲି ଆଖି ଆଗରୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅବସ୍ଥା ଯେମିତିକୁ ସେମିତି ଚାଲିଥିଲା । ଏଥର ବି ନୋଟିସ ପରେ ପୁଣି କିଛି  ହୋଇ ପୂର୍ବଭଳି ସବୁକିଛି ଯେ ନଚାଲିବ ସେକଥାକୁ ଅସ୍ବିକାର କରିହେବନି ।

   Related Posts