Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ମଲ୍ଟିନ୍ୟାସନାଲ୍ କମ୍ପାନୀର ୨୮୮ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

20/07/2020 at 11:15 AM

ହରିଦ୍ୱାର ୨୦/୦୭ : ଧର୍ମ ନଗରୀ ହରିଦ୍ୱାରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଭୟାବହ ରୂପର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ଏଠାକାର ଏକ ମଲ୍ଟିନ୍ୟାସନାଲ କମ୍ପାନୀର ୨୮୮ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହି କର୍ମଚାରୀ ଅଲଗା ଅଲଗା ଅଞ୍ଚଳରେ ରୁହନ୍ତି | ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଆସିଛନ୍ତି | ପ୍ରଶାସନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଖୋଜୁଛି | ଏହି କମ୍ପାନୀର ୪୦୦ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନମୁନା ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି | ସେମାନଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ଆସିନାହିଁ |

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କମ୍ପାନୀର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଖାଲି କରିଦିଆଯାଇଛି | ଜଣେ ପ୍ରସାଶନିକ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୮୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବାବେଳେ ୪୦୦ ଜଣଙ୍କ ନମୁନା ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଯାଇଛି | କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେବାପରେ ୧୬୮ ଜଣିଆ ଟିମ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପତା କରୁଛନ୍ତି |

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା କରୋନାକୁ ନେଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଛି | ଆଇଏମଏ କହିଛି ଯେ ଦେଶରେ କମ୍ୟୁନିଟି ସ୍ପ୍ରେଡ଼ ହୋଇସାରିଛି | ଏହାସହ ଦେଶର ସତହତି ବହୁତ ଖରାପ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଇଏମଏ କହିଛି | ସାରା ଦୁନିଆରେ ଆମେରିକା ଓ ବ୍ରାଜିଲ ପରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଭାରତର ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ପ୍ରତି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଜନସଂଖ୍ୟାରେ ସଂକ୍ରମିତ ମାମଲା ଓ ମୃତ୍ୟୁହାରକୁ ଯଦି ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖାଯାଏ ତାହେଲେ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନାରେ ଭାରତର ସ୍ଥିତି ଭଲ ଅଛି |

   Related Posts