Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌-ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଉପରେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୧୩ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଲାଗି ୨୮ଗାଁର ବିଗିଡିଲା ସ୍ଥିତି ! ସଂକ୍ରମଣ ଭୟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ସବୁଯାକ ଗାଁ

2/04/2020 at 8:36 AM

ପୁନେ ୦୨।୦୪: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ୧୨ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ  ଧୀରେ ଧୀରେ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ ସମଗ୍ର ପରିବାର ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ନିକଟରେ ଥିବା ୨୮ଟି ଗାଁକୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଯାଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ଗାଁକୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଛି ।  

ଏକ ହିନ୍ଦି ଦୈନିକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା । ମହିଳା ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ତେବେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡିବାରୁ ସେ ନିଜର ପରିବାର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦେଖା କରିଥିଲେ ।  ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଜ୍‌ମା ଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବା ହେଉଥିଲା, ଯାହାର ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା | ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ । ମାର୍ଚ୍ଚ୧୪ରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା। ମହିଳାଙ୍କ ଏକ୍ସ-ରେ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ  ନିମୋନିଆ ହୋଇଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା ।

VIrus, Coronavirus outbreak, contagious infection in the blood

ସେହିପରି ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ତାରିଖରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକ ଖରାପ ହୋଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରେ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଏବଂ ମହିଳା ସ୍କ୍ରିନିଂ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ୨୮ଟି ଗାଁକୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା  । ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଓ ୧୭ବର୍ଷରୁ ପୁଅଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିଥିଲା । ସେପଟେ ମହିଳାଙ୍କ ଭଉଣୀର ପରିବାରରୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମିଳିଥିଲା । ଯାହା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହୋମ୍ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ପୁରା ପରିବାରକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍‌ ଆସିଛି।  ଏବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍‌ ଆସିବାର ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। ପରିବାରର ଅବଶିଷ୍ଟ ସଦସ୍ୟମାନେ ଗତ  ୧୧ ଦିନ ମେଡିକାଲରେ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାଙ୍କ ସୁସ୍ଥ ହେବା ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । କାରଣ  ଆଖପାଖ ଲୋକଙ୍କ ସକରାତ୍ମକ ଆଚରଣ | ମହିଳାଙ୍କ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ  ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଭଉଣୀ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ରୋଗ ଯେତେ ଗମ୍ଭୀର ହେଲେ ବି ଆମେ ସର୍ବଦା ସକାରାତ୍ମକ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇଯିବ |

   Related Posts