Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଇରାନରୁ ଫେରିଲେ ୨୭୭ଜଣ ଭାରତୀୟ, ବିଶେଷ ବିମାନରେ ଯୋଧପୁର ଅଣାଯାଇଛି : କରାଯିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚିକିତ୍ସା

25/03/2020 at 8:29 AM

ଯୋଧପୁର ୨୫।୦୩: ସାରାବିଶ୍ବରେ ଏବେ କରୋନା ଭୟ ଦେଖାଦେଇଛି । ଚୀନ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ ଏବେ ବିଶ୍ବର ୧୯୬ଟି ଦେଶକୁ ବ୍ୟାପିସାରିଲାଣି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାରେ ୧୬ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇସାରିଲେଣି ।  କରୋନା ପ୍ରଥମେ ଚୀନ୍‌, ପରେ ଇରାନ ଇଟାଲୀରେ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଛି । ଚୀନ୍‌ ଠାରୁ ଇଟାଲୀରେ ଅଧିକା ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଇଟାଲୀ ଅତି ସଙ୍ଗୀନ ହୋଇପଡିଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି । ସେହିପରି ଇରାନ ମଧ୍ୟ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା କରୋନା ଭାଇରସ । କିନ୍ତୁ ଇରାନରେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଦୃଢ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଇରାନରୁ ୨୭୭ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ଇରାନରୁ ୨୭୭ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଧପରୁରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛି । ସ୍ବଦେଶକୁ ଫେରିଥିବା ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟ ବୈଦଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ୍‌. ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଭାରତକୁ ଫେରିଥିବା ସମସ୍ତ ୨୭୭ଜଣଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ୧୪ଦିନ ପାଇଁ ଅଲଗା ରଖାଯିବ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେବେଟିଭ୍ ବାହାରିବା ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଦେବେ ନାହିଁ । ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାରିକୁ ବି ବାହାରକୁ ଛଡାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୩୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଇରାନରୁ ଭାରତ ଅଣାଯାଇଥିଲେ । ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ୍। ଜୟଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇରାନରେ ଫସି ରହିଥିବା ୨୩୪ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଭାରତକୁ ଅଣାଯାଇଛି । ଇରାନରେ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି। ଇରାନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ୫୩ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇରାନରୁ ଭାରତ ଫେରି ଆସିଥିଲେ।

   Related Posts