Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କଟକରୁ ଜବତ ହେଲା ୨୭୫ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର : ଜଣେ ଗିରଫ

8/06/2020 at 12:21 PM

କଟକ ୮/୬: କେବେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ତ ପୁଣି କେବେ ସଟଡାଉନ୍‌ , ଏହା ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନଯାତ୍ରାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିବା ବେଳେ ନିଶା ବେପାରିଙ୍କ ଲାଗି ଏହା ଯେମିତି ଏକ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ରୋଜ ନୂଆ ନୂଆ ନିଶା ବେପାରୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ନିଶା ବେପାରରେ ପାଦ ଥାପିଥିବା ସେମିତି ଏକ ନବଯୁବକକୁ ଆଜି ଗିରଫ କରିଛି ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ, ଯାହାଠାରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ପ୍ରାୟ ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର।

ଅବକାରୀ ନୀରିକ୍ଷକଙ୍କର ଏହି ବୟାନହିଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି ଯେ, ଲକଡାଉନ୍‌ ପିରିୟଡରେ କେମିତି ସକ୍ରିୟ ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି ନିଶା ବେପାରୀ। ବଡଗାଡି ନୁହେଁ ବରଂ ମୋଟରସାଇକେଲ ଜରିଆରେ ଚାଲିଛି ନିଶା କାରବାର। ସେହି କାରବାରର କାର୍ପଟଦାର ସାଜିଥିବା ଜଣେ କୁଖ୍ୟାତ ନିଶା ବେପାରୀ କନ୍ନ ଦାସକୁ ଆଜି ଧରିଛି ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ. ଯାହା ଠାରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ପ୍ରାୟ ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର। ଜବତ ହୋଇଥିବା ୨୭୫ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଯେ, ବେପାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆସିଥିଲା , ତାକୁ ନେଇ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ। ହେଲେ ନିଶା ବେପାରୀ ଜଣକ ସଫେଇ ଦେଉଛି ଯେ, ସେ ନିଜେ ନିଶା ସେବନ କରେ, ତେଣୁ ଏସବୁ ନିଜ ଲାଗି ଆଣିଥିଲା।

ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ସେହି ପୁରୁଣା କଥାକୁ ଦୋହରାଉଛି। ଅର୍ଥାତ ବ୍ରାଉନସୁଗାରର ପେଣ୍ଠ ହେଉଛି ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାର ଜଳେଶ୍ବର, ଏବଂ ଏହାର କାରବାର ଲାଗି ସବୁଠାରୁ ବଡ ମାର୍କେଟ ହେଉଛି ଖୋର୍ଦ୍ଦା। ବାକି ରହିଲା , ଖୁଚୁରା ବଜାରର କଥା. ଯାହା ହେଲା ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର. ମାନେ ଏହା ବୁଝିବା ଯେ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାର ଖୁଲେ ଆମ୍‌ ଚାଲିଛି. ତା ନହୋଇଥିଲେ ନିଶା ବେପାରୀ ମାନେ ଖୋର୍ଦ୍ଦାରେ ନିଜର ଡିପ୍ପୋ ବନାଇଥାଆନ୍ତେବା କାହିଁକି।

ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ମୋଟରସାଇକେଲ ଯୋଗେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଏହି ନିଶା ବେପାରୀକୁ କାବୁ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ। ତା ନିକଟରୁ ୨୭୫ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହିତ ଗୋଟିଏ ମୋଟର ସାଇକେଲ ମଧ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି। ଆଜି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା , ଜାମିନ ନାମଞୁର ହେବାପରେ ତାକୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି.

   Related Posts