Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣ : ନିରୀହ ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ହସି ହସି ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା କସାଵ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜଣେ ପ୍ରତ୍ୟେକ୍ଷଦର୍ଶୀ

26/11/2018 at 12:53 PM

୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଆଜି ପୁରିଛି ୧୦ ବର୍ଷ | ଆକ୍ରମଣରେ ଯେଉଁମାନେ ବଂଚି ଯାଇଥିଲେ ସେହିଦିନର ସେହି ଘଟଣା ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଆଖି ଆଗରେ ଝଲସି ଉଠୁଛି | ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରାୟୋଜିତ ଲସ୍କର-ଇ-ତୋଇବାର ୧୦ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସେଦିନ ମୁମ୍ବାଇ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ୍ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନରିମାନ ହାଉସ, ହୋଟେଲ ଓବରଏ, ହୋଟେଲ୍ ତାଜ ପ୍ୟାଲେସ, ଲିଓପୋଲ୍ଡ କାଫେରେ ରାତିସାରା ସଂହାର ଲୀଳା ଚଳାଇଥିଲେ | ଜଣେ ସାକ୍ଷୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଜମଲ କସାଵ ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଲାବେଳେ ହସୁଥିଲା | ଏମିତି ବହୁ ଲୋକ ଯେଉଁମାନେ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣରେ ବଂଚିଯାଇଥିଲେ ସେହିଦିନର ଘଟନ ବୟାନ କଲାବେଳେ ତାଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରୀ ଉଠେ | ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ‘ସ୍ବପ୍ନ ନଗରୀ’ ମୁମ୍ବାଇରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ଲୋକେ ଆଜି ଯାଏଁ ଭୁଲି ନାହାନ୍ତି |

ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣର ଜଣେ ଉତ୍ତରଜୀବି ବବଲୁ କୁମାର ଆକ୍ରମଣ ସମୟର ଦୃଶ୍ୟ ବୟାନ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଅଜମଲ କସାଵ ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ର ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିଲା | ସେ ଯେତେବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଲଗାତାର ଗୁଳି ଚଳାଉଥିଲା ସେତେବେଳେ ହସୁଥିଲା ଏବଂ ଲାଗୁଥିଲା ସତେ ଯେମିତି ସେ ଭିଡିଓ ଗେମ ଖେଳୁଛି |”

ଦୀପକ ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ମହାରାଜା ଟର୍ମିନାସ ଷ୍ଟେସନରେ ରେଲୱେ ଅନାଉନସରର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ | ସେ ପ୍ରଥମ ରେଲୱେ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ ଯିଏକି ଏହି ଆକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ରେଲୱେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମରୁ ଖବର ପାଇଥିଲେ | ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଥିଲେ ସେହି ଲୋମ ତାଙ୍କର ଆକ୍ରମଣର | ସେ ସ୍ଵଚକ୍ଷୁରେ ଦେଖିଥିଲେ କିଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ନିମିଷକେ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ |
ଦୀପକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସକାଳ ୭ଟା ରେ ସେ ଵୈକୁଳ ଷ୍ଟେସନରେ ନିଜ ଡ୍ୟୁଟି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ମହାରାଜା ଟର୍ମିନାସ ଷ୍ଟେସନରେ କର୍ମଚାରୀ କମ ଥିବାରୁ ସେ ନିଜ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ପୁଣି ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ମହାରାଜା ଟର୍ମିନାସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଦିନ ୩ଟା ରେ ଯାଇଥିଲେ | ସେଠାରେ ପହଂଚିବା ପରେ ଇଣ୍ଡ୍ରୟାଣୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ପ୍ଲାଟ୍ଫର୍ମ ନମ୍ବର ୧୩ରେ ପହଂଚିବା କ୍ଷଣି ବହୁତ ଜୋର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଥିଲେ | ଟ୍ରେନ ପହଂଚିବା କ୍ୟାନଇ ସେଠାରେ ଏକ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା | ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କରେ ଏପଟେ ସେପଟେ ଦୌଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ସେତେବେଳେ କସାଵ ହସି ହସି ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଉଥିଲା | ସେହିଦିନର ସେହି ଲୋମ ତାଙ୍କର ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦୀପକ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ମାନେ ରଖିଛନ୍ତି ଏବେ ଜୀବନ ସାରା କେବେ ମଧ୍ୟ ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts