Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

୨୦୧୫ରୁ ୨୦୧୭ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୨୫୪ଟି ମାନବ ଚାଲାଣ ମାମଲା ହୋଇଛି ରୁଜୁ : ଉଦବେଗଜନକ ସ୍ଥିତି ରୋକିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ

9/01/2019 at 6:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୯|୧: ରାଜ୍ୟରେ ମାନବ ଚାଲାଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ । ଏନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ପୋଲିସ ଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଦିନିକିଆ କର୍ମଶାଳା । ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ୍‌ ।…..

ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଥିବା ମାନବ ଚାଲାଣ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି । ଏହା ଉପରେ କେମିତି ରୋକ୍‌ ଲାଗିପାରିବ ସେନେଇ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ । ୨୦୧୫ରୁ ୨୦୧୭ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୨୫୪ଟି ହ୍ୟୁମ୍ୟାନ୍‌ ଟ୍ରାଫିକିଙ୍ଗ୍‌ କେସ ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଏହି ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକର ତଦନ୍ତ କରି ୩୨୧ଜଣ ପୁରୁଷ, ୨୫୪ଜଣ ମହିଳା ୪୨୭ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଏଥିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ୨୧୬ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ୪୪ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି । ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟ ୩୯୫ ପୁଅ ଓ ୧୯୬ ଝିଅଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ ।

ରାଜ୍ୟରେ ହ୍ୟୁମ୍ୟାନ୍‌ ଟ୍ରାଫିକିଙ୍ଗ୍‌ ରୋକିବା ଦିଗରେ ଅନେକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ତଥାପି ଏଥିରେ ରୋକ୍‌ ଲାଗିପାରୁନି । ତେଣୁ ଏହାକୁ ରୋକିବାକୁ ଏବେ ଆଗେଇ ଆସିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ।

ରାଜ୍ୟରେ ମାନବଚାଲାଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ ।  ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ମିଶନଶକ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ସୁଜାତା କାର୍ତ୍ତିକେୟନ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଆଇଜିପି ମହେଶ ଭାଗବତ, ଆନ୍ଦ୍ରପ୍ରଦେଶ ହାଇକୋର୍ଟ ଆଇନଜୀବୀ ରାଜି ରୋଜେଦାର  ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts