Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

୨୦୧୫ରୁ ୨୦୧୭ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୨୫୪ଟି ମାନବ ଚାଲାଣ ମାମଲା ହୋଇଛି ରୁଜୁ : ଉଦବେଗଜନକ ସ୍ଥିତି ରୋକିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ

9/01/2019 at 6:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୯|୧: ରାଜ୍ୟରେ ମାନବ ଚାଲାଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ । ଏନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ପୋଲିସ ଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଦିନିକିଆ କର୍ମଶାଳା । ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ୍‌ ।…..

ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଥିବା ମାନବ ଚାଲାଣ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି । ଏହା ଉପରେ କେମିତି ରୋକ୍‌ ଲାଗିପାରିବ ସେନେଇ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ । ୨୦୧୫ରୁ ୨୦୧୭ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୨୫୪ଟି ହ୍ୟୁମ୍ୟାନ୍‌ ଟ୍ରାଫିକିଙ୍ଗ୍‌ କେସ ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଏହି ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକର ତଦନ୍ତ କରି ୩୨୧ଜଣ ପୁରୁଷ, ୨୫୪ଜଣ ମହିଳା ୪୨୭ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଏଥିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ୨୧୬ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ୪୪ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି । ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟ ୩୯୫ ପୁଅ ଓ ୧୯୬ ଝିଅଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ ।

ରାଜ୍ୟରେ ହ୍ୟୁମ୍ୟାନ୍‌ ଟ୍ରାଫିକିଙ୍ଗ୍‌ ରୋକିବା ଦିଗରେ ଅନେକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ତଥାପି ଏଥିରେ ରୋକ୍‌ ଲାଗିପାରୁନି । ତେଣୁ ଏହାକୁ ରୋକିବାକୁ ଏବେ ଆଗେଇ ଆସିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ।

ରାଜ୍ୟରେ ମାନବଚାଲାଣ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ ।  ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ମିଶନଶକ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ସୁଜାତା କାର୍ତ୍ତିକେୟନ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଆଇଜିପି ମହେଶ ଭାଗବତ, ଆନ୍ଦ୍ରପ୍ରଦେଶ ହାଇକୋର୍ଟ ଆଇନଜୀବୀ ରାଜି ରୋଜେଦାର  ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts