Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

୫ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଚାଇଲ୍ଡ ପରନୋଗ୍ରାଫିର ୨୫୦୦୦ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସବୁଠୁ ଆଗରେ

28/01/2020 at 4:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୧:  ଶିଶୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ ୫ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଚାଇଲ୍ଡ ପରନୋଗ୍ରାଫିର ଅତି କମରେ ୨୫ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଭିଡ଼ିଓ କିମ୍ବା ଫଟୋ ଅପଲୋଡ୍ କରାଯାଇଛି। ଆମେରିକାର National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) ଭାରତର କ୍ରାଇମ୍ ରେକର୍ଡ ବ୍ୟୁରୋକୁ ଏହି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ କୁହାଯାଇଛି କି, ସର୍ବ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛି ଦିଲ୍ଲୀ। ଅର୍ଥାତ୍ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶିଶୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ସହ ଜଡ଼ିତ ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଅପଲୋଡ୍ କରାଯାଉଛି। ଏହାପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜରାଟ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରହିଛି।

ଯଦିଓ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲାର ସଂଖ୍ୟା ସାର୍ବଜୀନନ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କି, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପ୍ରାୟ ୧୭୦୦ ଏମିତି ମାମଲା ରହିଛି ଯାହା ସାଇବର ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଅଧକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଗତ ୫ ମାସରେ ହିଁ ଏହି ମାମଲା ପୋଲିସକୁ ଦିଆଯାଇଛି।

ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଅଧକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହିଭଳି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବରୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହିଭଳି ମାମଲାରେ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଗତ ବର୍ଷ NCMEC ସହିତ ବୁଝାମଣା କରି ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଏହି ସଙ୍ଗଠନ ଭାରତର ଶିଶୁ ନଗ୍ନତା ଉପରେ କିଛି ତଥ୍ୟ ଏବଂ ଡାଟା ପଠଇଛନ୍ତି। ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିବାନୁସାରେ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ବି ହାସଲ କରାଯାଇଛି ତାହା ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏବେ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଏହି ମାମଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ତେବେ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି କି, ଏହିଭଳି ମାମଲା ସହରରେ ଅଧିକ ହେଉଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଷୟରେ କହିବା ତ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁଣେରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। କେବଳ ମୁମ୍ବାଇରେ ହିଁ ଗତ ୫ ମାସ ଭିତରେ ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

   Related Posts