Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାର୍ଦ୍ଦିକ ୩୦ ବଲ୍‌ରୁ ୪୦ ରନର ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟୀ ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। କିରଣ ପୋଲାର୍ଡ ୧୫ ରନରେ ଅପରାଜିତ ଥିଲେ।
  • ||
  • ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଲା ଗାଡ଼ି, ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||

ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରଚାର କରୁଥିଲେ ସାବଧାନ ! ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନଜରରେ ୨,୫୦୦ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ

17/09/2020 at 4:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୯: ଗଲଓ୍ବାନ ଘାଟି ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଚୀନ ପ୍ରତି ଭାରତ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପୋଷଣ କରିଆସୁଛି। ବିଭିନ୍ନ ଚୀନ ଆପ୍ଲିକେସନ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିଛି ଭାରତ। ଏଥିରେ ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ସହୁଥିବା ଚୀନ କିନ୍ତୁ ନିଜର ପ୍ରକୃତି ଛାଡ଼ିପାରୁନାହିଁ। ପୂର୍ବ ଲଦାଖରେ ସ୍ଥିତି ଏବେ ବି ସଙ୍ଗୀନ ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ କିଛି ଫେକ୍‌ ସୋସିଆଲ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଚୀନ୍‌ ପ୍ରୋପାଗଣ୍ଡା ଭାରତରେ ଚଳାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଭାରତରେ ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରି ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏଭଳି କିଛି ରିପୋର୍ଟ ପାଇବା ପରେ ଏବେ ଭାରତ ସରକାର ୨୫୦୦ ଏଭଳି ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ କଡ଼ା ନଜର ରଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଆକାଉଣ୍ଟ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଅପରେଟ୍‌ ହେଉଥିବା ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟାନ୍‌ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପୁଣିଥରେ ସେହିଭଳି ଆକାଉଣ୍ଟ ଚାଲୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

କେବଳ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଏହିସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ପୁନଃ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଇମେଲ୍‌ ଆଇଡି, ଫୋନ୍‌ ନମ୍ବର ଆଦି ସମାନ ରହୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହିସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ଆଇପି ଆଡ୍ରେସ୍‌ ବିଶ୍ଳେଷଣ ଦ୍ବାରା ଠାବ କରାଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଦେଶରୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି । ଯେଉଁ ଦେଶରେ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ ବ୍ୟାନ୍‌ ଅଛି ସେଠାକାର ୟୁଜର୍‌ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ନେଟଓ୍ବର୍କ(ଭିପିଏନ୍‌) ଦ୍ବାରା ଆକାଉଣ୍ଟ ଚଳାଉଥିବା ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts