Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ଯାଜପୁରରେ ୨୪ତମ ରାଜ୍ୟ ଯୁବମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ

17/11/2018 at 12:08 PM

ଯାଜପୁର ୧୭/୧୧: ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ  ୨୪ତମ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଯୁବମହୋତ୍ସବ ଯାଜପୁର ବାଳାଶ୍ରମ ପଡିଆଠାରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଅଛି । ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ପ୍ରାୟ ୨୫୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଯୁବ ପ୍ରତିନିଧି ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ମହୋତ୍ସବ ୪ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ଉଦଯାପନ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ବିଭିନ୍ନ ଲୋକକଳା ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଝଲକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ୨୪ ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଯୁବମହୋତ୍ସବର ଉଦଘାଟନୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଦାସ ,ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଚରଣ ସିଂ ମୀନା ,ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ ବ୍ରଜଗୋପାଳ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ,ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଯୁବ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ନିବେଦିତା ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ,ହରେଶ ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦାନ ଦେଇ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଯୁବ ପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ଯାଜପୁର ସାଂସଦା ଶ୍ରୀମତୀ ରୀତା ତରାଇ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ  । ଯାଜପୁରରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଯୁବମହୋତ୍ସବ । ଯାଜପୁର ର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା ବିରାଜଙ୍କ ଠାରୁ ଆଜ୍ଞାମାଳ ଅଣାଯିବାପରେ ଏକ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଯୁବମହୋତ୍ସବ ସ୍ଥଳ ବୈତରଣୀ ନଦୀକୂଳ ସ୍ଥିତ ବାଳଶ୍ରମ ପଡିଆ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଥିବା ୨୫୦୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ପ୍ରତିନିଧି ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଥିବା ଲୋକକଳା ପ୍ରଦଶିତ କରାଯାଇଛି । ଆସିଥିବା କଳାକାର ନିଜ ନିଜର କଳାକୁ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ଥିବାବେଳେ ନିଜକୁ ଗର୍ବ ବୋଲି ମନେ କରିଛନ୍ତି । ଅନେକ କଳାକାର ନିଜର କଳାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବାପାଇଁ ଉତ୍କଣ୍ଠାର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନଧରି ଚାଲିବ । ଏହି ଯୁବ ମହୋତ୍ସବରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରରୁ ଆସି ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା କ୍ରୀଡାବୀତମାନେ ନିଜନିଜର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତିପାଦନ କରି ଏହି ମଞ୍ଚରେ ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ ।  ଆଗାମୀ ୨୦୨୦ରେ ଦେଶସ୍ତରୀୟ ଯୁବ କ୍ରିଡା ମହୋତ୍ସବ କରିବାପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ  ଆଶାରଖିଛି । ଏଥିପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଯୁବକ୍ରୀଡା ମହୋତ୍ସବକୁ ସରସ ସୁନ୍ଦର କରିବାପାଇଁ ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛି। ଯଦି ଏହା ଫଳପ୍ରଦ ହୁଏ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ  ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ ଗୌରବାନୀତ ହେବବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts