Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||

ନିଆଳି ପରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ

30/08/2018 at 1:37 AM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୩୦/୮ : ନିଆଳି ପରେ ଏବେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମେଣ୍ଢାଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଜନ୍ତୁଙ୍କ ଆଖି | କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ମଙ୍ଗଳପୁର ଗାଁରେ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨୫ ଟି ମେଣ୍ଢା ଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲାଣି ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ| ରାତିରେ ଜାଲ ଛିଣ୍ଡାଇ ମେଣ୍ଢା ମାରି ପକାଉଛି ଏହି ଜନ୍ତୁ |
କଟକ ଜିଲା ନିଆଳି ମେଣ୍ଢା ମଡକ ଘଟଣା ମନରୁ ଲିଭିନଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପାଳି ପଡ଼ିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମେଣ୍ଢାଙ୍କର | ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ନିର୍ଜନତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଏକ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଗୁହାଳରେ ପଶି ମେଣ୍ଢା କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି | ଗତ ରାତିରେ ଏହି ଗାଁର ଦେବାଶିସ୍ ଭୂୟାଁଙ୍କ ଗୁହାଳ ରେ ୩ ଗୋଟି ମେଣ୍ଢାକୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ମାରି ଦେଇଛି | ଜନ୍ତୁଟି ମେଣ୍ଢାର କାନ ମୂଳ ଏବଂ ପେଟରେ କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ତେବେ ଗତ ୨୭ ତାରିଖ ରାତିରେ ୧୬ ଗୋଟି ଓ ୨୮ ତାରିଖରେ ୬ ଗୋଟି ମେଣ୍ଢା ଦେବାଶିସ୍ ଙ୍କ ଗୁହାଳରେ ମରି ପଡିଥିବା ସେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ|
ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ୧୬ ଗୋଟି ମେଣ୍ଢାକୁ ମାରିବା ପରେ ଦେବାଶିସ୍ ନିଜ ଗୁହାଳରେ ଜାଲି ଘେରାଇ ମେଣ୍ଢା ଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଜାଲି ଛିଣ୍ଡାଇ ମେଣ୍ଢା ଙ୍କୁ ମାରି ପକାଇଲା | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନିକଟରେ ବିରୁପା ନଦୀ ରହିଥିବା ବେଳେ ନଦୀକୁଳିଆ ଜଙ୍ଗଳରୁ କୌଣସି ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଯେମିତିକି ଗଧିଆ ଅଥବା ହେଟା ମେଣ୍ଢାକୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଥାଇପାରେ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରାଣୀ ଧନ ନିରୀକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି |
ସମ୍ପୃକ୍ତ ଚାଷିଙ୍କୁ ମୃତ ମେଣ୍ଢାଙ୍କ କ୍ଷତି ପୂରଣ ଦେବା ସହିତ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁକୁ ଠାବ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts