Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩୦ରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍

29/05/2020 at 10:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୫: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଯୋଗୁଁ ୨୨ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୩୦ରୁ ଅଧିକ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କରୋନା ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି । ଏହାସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୨୦୯୫ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରୁ ୨୩୬ଜଣ ଅଧିକାରୀସ୍ତରର ଥିବାବେଳେ ୧୮୫୯ ଜଣ କନଷ୍ଟେବଳ ର୍ୟାଙ୍କର ଅଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଅନେକ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କୁ ମାତ୍ ଦେଇ ଡ୍ୟୁଟିକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୭୫ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ୮୨୨ କନଷ୍ଟେବଳ ର୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, କରୋନା ସମୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୋଲିସ ଉପରେ ୨୫୪ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ୮୩୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏଥିସହ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଲତ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଆସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାମାନ ଘଟିଛି ।

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଆଦେଶ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ଆଇପିସିର ଧାରା ୧୮୮ ଅନୁଯାୟୀ ଅତି କମରେ ୧୧୬୬୭୦ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ୨୩୩୧୪ ଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ତତଃ ପକ୍ଷେ ହୋମ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରେ ଥିବା ୭୦୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ପୋଲିସ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି । ତେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଏହି ଆକଳନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନୁହେଁ।

ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପରେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମକୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପ୍ରକୋପ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରାୟ ୯୬୭୦୦ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଆସିଛି । ପୋଲିସ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବେଆଇନ ପରିବହନ ନେଇ ୧୩୨୩ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ଏବଂ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ୭୫୮୧୩ ଗାଡି ଜବତ କରିଛି । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ୫.୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜରିମନା ଆଦାୟ କରିଥିଲା ।

   Related Posts