Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPLରେ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇବେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ, ନିଲାମୀ ପାଇଁ ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍ ରହିଛି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି
  • ||
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||

ବିଦେଶରୁ ଫେରି ଗାଁରେ ବୁଲିଲେ, କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଲେ ଯୁବକ : ଏବେ ପରିବାରର ୨୧ ସଦସ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

11/04/2020 at 2:47 PM

ସିୱାନ ୧୧।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ । ଲୋକମାନେ ଗାଁଠୁ ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ଲୋକ ସତର୍କ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ବିହାରରୁ ଏକ ଏଭଳି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୨୧ ଜଣ ସଦସ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ପରିବାରର ଜଣେ ଯୁବକ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଓମାନରୁ ଭାରତ ଫେରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରର ସିୱାନ ସହରକୁ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ହଟ୍ ସ୍ପଟ୍ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ପଞ୍ଜୱାର ଗାଁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କରାଯାଇଛି।

ବିହାରର ସିୱାନ୍ ଜିଲ୍ଲା ପଞ୍ଜୱାର ଗାଁରେ ଅପ୍ରେଲ ୩ରେ ପ୍ରଥମ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଏହି ଗାଁରୁ ୨୧ଜଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ଗାଁରୁ ୨୧ ଜଣ କରୋନା ପିଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଗାଁଲୋକ ପ୍ରଶାସନ ଆଡକୁ ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କରୁଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୩୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଓମାନରୁ ଫେରିଥିଲେ । ହାତରେ ହୋମ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଥିଲା। ଏହି ଷ୍ଟାମ୍ପ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯୁବକ ଜଣଙ୍କୁ ଘରକୁ ଯାଇ ୨ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଅଲଗା ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ଅଲଗା ରହିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସି ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ହ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ ଦେଖାଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ ର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଥର୍ମାଲ ସ୍କାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଗ୍ରାମବାସୀ ସଚେତନ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯୁବକଙ୍କଠାରେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ନଥିଲା।

ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଗାଁରେ ବଜାରକୁ ଯିବାଠାରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଗାଁରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏକାଠି ହେଉଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ଏକ ତାଲିକା ଜାରି କରିଥିଲା। ଯାହା ବିଦେଶରୁ ଫେରି ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନାମ ଥିଲା | ଏହି ତାଲିକାରେ ପଞ୍ଜୱାର ଗାଁର ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ପ୍ରଶାସନର ଲୋକମାନେ ଆସି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ। ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଘରକୁ ଆସିବା ଏବଂ ପୂର୍ବ ପରି ବଜାରକୁ ଯିବା, କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଜାରି ରହିଲା | ଏହା ପରେ, ଏହି ଯୁବକଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ୩ ଅପ୍ରେଲରେ ଆସିଥିଲା ​​| ତାଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା ।  

ଏହା ପରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ମା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇଗଲେ | ତାଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କରିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମିଶାଇ ମୋଟ୍ ୨୧ ଜଣ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଛି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଯୁବଙ୍କ ସହିତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିଲେ |

ଏହାପରେ ପ୍ରସାସନ ଗାଁକୁ ୩ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି |  ଗାଁରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସିୱାନ୍ ଡିଏମ୍ ଅମିତ କୁମାର ପାଣ୍ଡେ ସମସ୍ତ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଗାଁରେ ଡ୍ରୋନ୍ କ୍ୟାମେରା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖାଯାଉଛି। ପଞ୍ଜୱାର ଗାଁର ପ୍ରାୟ ୧୦୦ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts