Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

୨୧ ଦିନ ପରେ ଲାଗିଲା ତୈଳ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧିରେ ରୋକ, ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେବ ବଜାର ଦର

28/06/2020 at 2:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୬:  ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିରେ ବ୍ରେକ୍‌ ଲାଗିଛି।  ରବିବାର  ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦରରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀମାନେ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି କରିନାହାନ୍ତି। ଏଣୁ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ହେବା ଯୋଗୁ ଉପୁଜିଥିବା ବଜାର ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ ବୋଲି ଏବେ ଆଶା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରାୟ ୩ ସପ୍ତାହ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ୨୧ ଦିନରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ୧୧.୧ ପଇସା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଥିବା ବେଳେ  ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୯ଟଙ୍କା୧୨ ପଇସା ବଢିଛି।

ଆଇଓସିଏଲ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ, କୋଲକାତା, ମୁମ୍ବାଇ ଓ ଚେନ୍ନାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ଯଥାକ୍ରମେ ୮୦ଟଙ୍କା ୩୮ ପଇସା, ୮୨ଟଙ୍କା ୫ ପଇସା, ୮୭ଟଙ୍କା ୧୪ ପଇସା ଓ ଲିଟରପିଛା ୮୩ଟଙ୍କା ୫୯ ପଇସା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ସେହିପରି ଡିଜେଲ ପ୍ରତି ଲିଟର ଯଥାକ୍ରମେ ୮୦ଟଙ୍କା ୪୦ ପଇସା, ୭୫ଟଙ୍କା ୫୨ ପଇସା,୭୮ଟଙ୍କା ୭୧ ପଇସା ଓ  ୭୭ଟଙ୍କା ୬୧ ପଇସା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି।

ଗତ ୨୧ ଦିନ ହେଲା ତୈଳ କମ୍ପାନୀମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଶନିବାର ଶେଷ ଥର ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ ଦରରେ ୨୫ ପଇସା, କୋଲକାତା ଓ ମୁମ୍ବାଇରେ  ୨୩ ପଇସା ଓ ଚେନ୍ନାଇରେ ୨୨ ପଇସା ବଢିଥିଲା। ସେହିପରି ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୭ ପଇସାରୁ ୨୧ ପଇସା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା।  ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରଭାବ  ଅତ୍ୟାବସକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ପରିବହନରେ ପଡିଥିବା ବେଳେ ପନିପରିବା, ଫଳ ଓ ନିତ୍ୟବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦର ବଢିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ହେବା ବଜାରକୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

   Related Posts