Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

୨୦୨୧ରେ ମାଡ ହେବ ବଡ ଧୂମକେତୁ, ବ୍ୟାପିବ ମହାମାରୀ, ସମୁଦ୍ରରେ ଲୀନ ହୋଇଯିବ ଭୂଖଣ୍ଡ ! ଏମିତି କିଛି କହୁଛି ୪୬୫ ବର୍ଷ ତଳର ବହି ‘ଲେସ୍ ପ୍ରୋଫେଟିସ୍’

7/12/2020 at 1:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୭/୧୨:    ୨୦୨୧ରେ କଣ ହେବ ପୃଥିବୀର ଭବିଷ୍ୟତ ? କିଛି ବଡ ବିପଦ ଅଛି ନା ନାହିଁ  ? ଦେଶ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ କି ? ଏହି ଘଟଣା ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇଛି ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଜନ୍ମିତ ମାଇକେଲ୍ ଦି ନଷ୍ଟ୍ରାଡମ୍ସଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ । ୪୬୫ ବର୍ଷ ତଳର ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଆଜିଯାଏଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ଆସିଛି । ସେ ‘ଲେସ୍ ପ୍ରୋଫେଟିସ୍’ ନାମକ ଏକ ବହିରେ ବିଶ୍ୱକୁ ନେଇ ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ । ଏହାର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ୧୫୫୫ରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏଥିରେ ମୋଟ୍ ୬୩୩୮ଟି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ରହିଛି । ଯାହା ୭୦ ପ୍ରତିଶତ ସତ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ ଅନେକ ଛନ୍ଦ ରହିଛି ଯାହାକୁ ‘କ୍ୱାଟ୍ରେନ୍’ ବୋଲି କୁହାଯାଏ ।

୨୦୨୦ରେ ବ୍ୟାପିଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ୍ରାଡମ୍ସଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସହ ଯୋଡାଯାଇ ଦେଖାଯାଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଐତିହାସିକ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ସତ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ୨୦୨୧ ବାବଦରେ ସେ କଣ କହିଛନ୍ତି ।

ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଅନୁସାରେ, ଜଣେ ଏସିଆନ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଜୈବିକ ଅସ୍ତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଏହାସହ ଏକ ଭାଇରସ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିବେ । ଯାହା ମଣିଷଙ୍କୁ ରାକ୍ଷସ କରିଦେବ ।ଏପରି ଭାବେ ମଣିଷ ଜାତିର ସର୍ବନାଶ ହେବ । ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠରେ ଭୂମିକମ୍ପ ହେବ । ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବ । ଯାହା ପୃଥିବୀ ଧ୍ୱଂସ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ୨୦୨୦ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କରୋନା ମହାମାରୀ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ କବଳିତ କରିସାରିଛି । ଏପରି ଆଉ ଏକ ରୋଗ ବ୍ୟାପିବ । ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ପୃଥିବୀ କେବେ ସାମ୍ନା କରି ନାହିଁ । ମୋଟ ଜନସଂଖ୍ୟାର ବଡ ଅଂଶ ଏଥିରେ ଲୋପ୍ ପାଇଯିବ ।

୨୦୨୧ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଘଟଣାବହୁଳ ହେବ । ସୂର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରକୋପ ପୃଥିବୀକୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କରିବ । ଏହାସହ ନଷ୍ଟ୍ରାଡମ୍ସ ପୃଥିବୀର କେତେକ ଅଂଶ ସମୁଦ୍ର ଗର୍ଭରେ ଲୀନ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଜଳବାୟୂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ବଳ ପାଇଁ ଦେଶ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ଓ ଲୋକମାନେ ପଳାୟନ କରିବେ । ପୃଥିବୀ ସହ ଏକ ଧୂମକେତୁ ଧକ୍କା ହେବ । ଫଳରେ ଭୂମିକମ୍ପ ହେବ । ଆକାଶରେ ଏହା ଏକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ବସ୍ତୁ ଭଳି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ । ଏହାକୁ ଗ୍ରେଟ୍ ଫାୟାର କୁହାଯାଏ ।

ପୂର୍ବରୁ ନାସାର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ ଧୂମକେତୁ ପୃଥିବୀକୁ ଧକ୍କା ଦେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ନଷ୍ଟ୍ରାଡମ୍ସଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନିଆଯାଉଛି । ଏହି ଧୂମକେତୁର ଶକ୍ତି ୧୯୪୫ରେ ହିରୋସୀମାରେ ହୋଇଥିବା ପରମାଣୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣଠୁ ୧୫ ଗୁଣା ଅଧିକ ହେବ ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ହୋଇଛି ଯେ, ଏକ ପ୍ରଳୟଙ୍କାରୀ ଭୂମିକମ୍ପ ନ୍ୟୁ ଓ୍ୱାର୍ଲ୍ଡକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେବ । କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ଏହା ଅନୁଭୂତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ ହୋଇଛି ।

   Related Posts