Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପରେ ହୋଇଥିଲା ଫିକ୍ସିଂ ? ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସରକାର ଆରମ୍ଭ କଲେ ତଦନ୍ତ

19/06/2020 at 7:57 PM

କଲୋମ୍ବୋ, ୧୯|୦୬: ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଫିକ୍ସ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ତତ୍କାଳୀନ କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଏକ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହି ଅଭିଯୋଗର କେତେ ସତ୍ୟତା ରହିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସରକାର ଶନିବାର ଏହାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ସହ ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ କରିବ ।

ଗତ ୨ ଦିନ ତଳେ ୨୦୧୧ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ମହିନ୍ଦାନନ୍ଦ ଆଲୁଥଗମାଗେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ମୁମ୍ବାଇର ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ଫିକ୍ସ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ ହେବା ସହ ୨୮ ବର୍ଷ ପରେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇପାରିଥିଲା ।

ଶନିବାର ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ ଡୁଲାସ୍ ଆଲାପେରୁମା ଏହି ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପ୍ରତି ୨ ସପ୍ତାହରେ ତଦନ୍ତର ଷ୍ଟାଟସ୍ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

ତତ୍କାଳୀନ କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ ଆଲୁଥଗମାଗେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜାଣିଶୁଣି ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସେ କୁମାର ସାଙ୍ଗକରା ଓ ମହେଲା ଜୟବର୍ଧନେଙ୍କୁ ଫିକ୍ସିଂ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ କାଠଗଡାକୁ ଟାଣିଥିଲେ । ସେ ଏକ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲକୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଏହି ମୁକାବିଲା ଜିତିଥିଲା । ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ପିକ୍ସ ଥିଲା ଓ ସେ ଦେଶର ନାଁ ତଳେ ପକାଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥିବା କହିଥିଲେ ।

   Related Posts