Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଏହି ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆସିବ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା

12/05/2021 at 3:41 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୫: ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ଚାଷୀ ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାର ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବେ । ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଚାଷୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପଠାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯେ ସରକାର ଏହି ଟଙ୍କା ମେ’ ୧୪ ତାରିଖ ଅର୍ଥାତ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଦିନ ପଠାଇବେ । ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ କୋଟି କୋଟି ଚାଷୀଙ୍କ ମୁହଁରେ ହସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ୍ କରି ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ । ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଛି । ସରକାର ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଯୋଡିବାକୁ ନିରନ୍ତର ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ସରକାର ବର୍ଷସାରା ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦୁଇ ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କାର ତିନୋଟି କିସ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ।

ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଚାଷୀଙ୍କ ନାମରେ ଚାଷ ଜମି ରହିବା ଉଚିତ । ଚାଷୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡରେ ଗୋଟିଏ ନାଁରେ ସମାନ ବନାନ ରହିବା ଉଚିତ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୌଣସି ସୂଚନା (ଯେପରିକି ବାପାଙ୍କ ନାମ, ବୟସ, ଠିକଣା ଇତ୍ୟାଦି) ବ୍ୟାଙ୍କ ବିବରଣୀ ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନାଠାରୁ ଭିନ୍ନ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଚାଷୀ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆୟକରଦାତା ହୋଇନଥିବେ ଏବଂ ସେ କୌଣସି ସରକାରୀ ଚାକିରୀ କରିନଥିବେ । ଚାଷୀ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପେନସନ ହିତାଧିକାରୀ ହୋଇନଥିବେ ।

   Related Posts