Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିହାରରୁ ପଠାଗଲା ୨ ହଜାର ପ୍ୟାକେଟ ଆମ୍ବ

6/06/2021 at 6:43 PM

ସୁଲତାନଗଞ୍ଜ ୦୬/୦୬ : ବିହାର ସୁଲତାନଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳର କଳା ମାଟି ଆମ୍ବ ଚାଷ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ । ସେଥିପାଇଁ ଏଠାକାର ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ଏହାର ସ୍ୱାଦ ପାଇଁ ଖୁବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଲୋକେ ଏହି ଆମ୍ବ ଖାଇବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ୨୦୦୭ ମସିହାରୁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ଉପହାର ସଦୃଶ ପଠାଇଥାନ୍ତି | ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦୁଇ ହଜାର ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ପ୍ୟାକେଟ ବିହାର ଭବନ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ପଠାଯାଇଛି ।

ସୁଲତାନଗଞ୍ଜର ମହେଶି ତିଲକପୁରର ମଧ୍ୟବନ ନର୍ସରୀରେ ରବିବାର ପ୍ରଭାରୀ ଜିଲ୍ଲା କୃଷି ଦିଲୀପ କୁମାର ସିଂହ, ବ୍ଲକ କୃଷି ପଦାଧିକାରୀ ଅଜୟ ମନି ଆମ୍ବ ପ୍ୟାକିଂ କରାଇଛନ୍ତି। ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ପଠାଯିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୦୦ ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ପ୍ୟାକେଟ ବିକ୍ରମଶିଳା ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବିହାର ଭବନ ପଠାଯିବ । ସେଠାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଆମ୍ବ ପଠାଯିବ । ମେଙ୍ଗୋ ମ୍ୟାନ ଅଶୋକ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ମଧୁବନ ନର୍ସରୀରୁ ୧୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ପଠାଯାଉଛି ।

ଏଠାରେ ବି ୨ ହଜାର ପ୍ୟାକେଟ ଜର୍ଦାଲୁ ଆମ୍ବ ପ୍ୟାକେଟ ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ପଠାଯାଇଛି । ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାକେଟରେ ୫ କିଲୋ ଆମ୍ବ ଅଛି । ଏହି ଆମ୍ବର ଖାସ କଥା ହେଲା ଏହା ୭ ଦିନ ଯାଏଁ ଖରାପ ହୁଏନାହିଁ । ପାଚିବା ପରେ ଏହି ଆମ୍ବରୁ ବହୁତ ଭଲ ସୁଗନ୍ଧ ଆସିଥାଏ । ଏହାର ସ୍ୱାଦ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ମିଠା ।

   Related Posts