Wednesday, December 11, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜଧାନୀରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମ ପାଇଁ ୨ଦିନରେ ୨ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇନ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୩।୧୨ ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ରାଜଧାନୀରେ କଡ଼ାକଡ଼ି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ ଚାଲିଛି । ବିଭିନ୍ନ ଛକରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୋଲିସ ଆଇନ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଚାଲାଣ କାଟୁଛନ୍ତି । ଗଲା ୨ଦିନ ଭିତରେ ୨ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇନ୍‌ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ….

ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମକୁ ନେଇ ଏତେ ହୋ-ହଲ୍ଲା, ଏତେ ସଚେତନତା ପରେ ବି ଭୁଲ୍‌ କରି କିଛି ଲୋକ ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି । କିଏ ହେଲମେଟ୍‌ କି ସିଟ୍‌ ବେଲ୍ଟ  ନପିନ୍ଧି ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ରଙ୍ଗ ରୁଟ୍‌ରେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇ ଫାଇନ୍‌ ଗଣୁଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ ଏବେ ବି ରଙ୍ଗରୁଟ୍‌ରେ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏମାନେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୫ହଜାର ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଜାଣିଛନ୍ତି ତଥାପି ରଙ୍ଗରୁଟ୍‌ରେ ଯାଇ କେମିତି ଶୀଘ୍ର ଘରେ କି ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଯିବେ ସେକଥା ଭାବି ଜାଣିଶୁଣି ଆଇନ୍‌ ଭାଙ୍ଗୁଛନ୍ତି

ରାଜଧାନୀରେ ୩୫ଟି ଏମିତି ଯାଗା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି ଯେଉଁଠି ରଙ୍ଗରୁଟ୍‌ରେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇ ଲୋକେ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ସେ ସବୁ ଯାଗାରେ ଯାଂଚ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଉଛି । ଗଲା ୨ଦିନ ଭିତରେ ଧରାପଡ଼ିଲେଣି ପ୍ରାୟ ୨ହଜାର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀ । ଏବେ ବି ରାସ୍ତାରେ ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇ ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି ଅନେକ ଗାଡ଼ି ଚାଳକ । ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜଧାନୀରେ ସିଟି ଓମେନ୍‌ସ୍‌ କଲେଜ୍‌ ଛକରେ ଚେକିଂ ବେଳେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଖୋଦ୍‌ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଡିସିପି ସାଗରିକା ନାଥ ।

୩ମାସ ପାଇଁ ଗାଡ଼ି କାଗଜପତ୍ରରେ କୋହଳ କରାଯାଇଛି, ହେଲେ ଅନ୍ୟ ନିୟମରେ ନୁହେଁ । ସେକଥା ଲୋକେ ବୁଝିବା ଦରକାର । ଗାଡ଼ି ଚଳାଇଲା ବେଳେ ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିବା, ସିଟ୍‌ ବେଲ୍ଟ ବାନ୍ଧିବା, ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସିଗ୍‌ନାଲ ମାନିବା, ଜେବ୍ରା କ୍ରସିଂ ନଟପିବା, ରଙ୍ଗରୁଟ୍‌ରେ ନଯିବା ଭଳି ନିୟମ ନମାନିଲେ ନୂଆ ଆଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ହେଭି ଫାଇନ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

174 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର