Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ରେଳ ଧାରଣାରେ କରୋନା କଣ୍ଟା: ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ୨୦୦ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ, ଯାତ୍ରୀ ସଂଖ୍ୟା ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଛି

20/03/2020 at 8:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୩: ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ବହୁ କ୍ଷତି ସହୁଛି। ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଯାତାୟତ ସୀମିତ ରଖିବା ପାଇଁ ୨୦୦ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ ହୋଇଛି କିମ୍ବା ଅଟକାଯାଇଛି | ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ରେଳବାଇର ଅତି କମରେ ୪୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ଘଟିଛି। ଏହି କ୍ଷତି ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି |

ମାର୍ଚ୍ଚରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ କରାଯାଉଛି। ଏହି ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ତର ରେଳ ଜୋନ୍ ର ୧୨.୨୯ ଲକ୍ଷ ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ ହାର ୩୧-୩୨% ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମାସରେ ସାଧାରଣ ପୁନଃ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ଅଧୀନରେ ଏହି ହାର ୧୭% ଥିଲା | ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୋଟ୍ କ୍ଷତି ୪୦% ରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଉତ୍ତର ରେଳ ଏହି ଜୋନ୍ ର ୮୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଟିକେଟ୍ ଫେରସ୍ତ କରିଛି।

ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ତାରିଖ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷିତ ଏବଂ ସଂରକ୍ଷିତ ଶ୍ରେଣୀରେ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ଉପରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ରିହାତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଆଦେଶ ଜାରି ରହିବ | ଏହା ଏଥିପାଇଁ କରାଯାଇଛି ଯାହା ଦ୍ବାରା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଯାତ୍ରା କରିବାରୁ ରୋକାଯାଇପାରିବ | ରେଳବାଇରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପ୍ରଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ରେଳ ବୋର୍ଡ ସଂସଦୀୟ ପ୍ୟାନେଲକୁ ଏକ ଉପସ୍ଥାପନା ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, ରେଳବାଇରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିପଦ ପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୩% ବାତିଲ କରାଯାଇଛି।

ଅତୀତରେ ଯାତାୟାତକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ରେଳବାଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ୬ ଟି ବିଭାଗର ଷ୍ଟେସନରେ ୬ ରୁ ୫୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ରେଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମୁମ୍ବାଇ, ଭଦୋଦରା, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ରତଲାମ, ରାଜକୋଟ, ଭାବନଗର ଡିଭିଜନର ରେଳ ଷ୍ଟେସନଗୁଡିକରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୫୦ ଟଙ୍କାରେ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ୍ ମିଳିବ | ଏହି ନିୟମ ୧୬ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି |

   Related Posts