Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ସୃଷ୍ଟିର ବିସ୍ମୟ ! ଗର୍ଭବତୀ ହେବାର ଅନୁଭବ ନଥିଲା କିମ୍ବା ଶରୀରରେ ଲକ୍ଷଣ ନଥିଲା, ୨ମାସରେ ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ୨୦ ବର୍ଷିୟା ମହିଳା

13/09/2021 at 2:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩ /୦୯ : ସାଧାରଣତ, ମହିଳାମାନଙ୍କ ଗର୍ଭଧାରଣ ୯ମାସ ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୩୯ ରୁ ୪୦ ସପ୍ତାହ ହୋଇଥାଏ । ହେଲେ ଗର୍ଭାବସ୍ଥାର ସମୟ ଆଗ ପଛ ହେବା ସ୍ବାଭାବିକ୍ ।, କିନ୍ତୁ ୩୭ ସପ୍ତାହରୁ କମ୍ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁକୁ ଅକାଳ ଭାବରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଗର୍ଭଧାରଣକୁ ଅକାଳ ଗର୍ଭଧାରଣ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ହେଲେ ଏଭଳି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅକାଳ ଗର୍ଭଧାରଣ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ମାମଲା ଶୁଣିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବାର । ହଁ ଅବଶ୍ୟ ଏହା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଭଳି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଇଂଲଣ୍ଡର ନରଫ୍ଲୋକ୍ ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଏରିନ୍ ହଗ୍ ହଠାତ୍ ଅଗଷ୍ଟ ୧୦ରେ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ତାପରେ ସେ ରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥ୍ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ନେଇ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏରିନ୍ ଏହା ଶୁଣି ହଠାତ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ, କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଗର୍ଭଧାରଣ ୬ ରୁ ୮ ସପ୍ତାହ ପୂରା ହୋଇଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ପରଦିନ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଆସିବା ପରେ ଏରିନ୍ ପୁଣି ଥରେ ପେଟରେ ପ୍ରବଳ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କଲେ, ତା’ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ ।

ଏରିନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଘରେ ହିଁ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତେବେ ୬ ରୁ ୮ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା କିପରି ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାହା ଏରିନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ମହିଳାଙ୍କର ଶିଶୁ କନ୍ୟାଟି ମାତ୍ର ୬ପାଉଣ୍ଡରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଥିଲା। ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ କାରଣ ସେ ପ୍ରସବ ସମୟରେ ବହୁ ରକ୍ତ ହରାଇଥିଲେ।

   Related Posts