Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୮୬ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଜବତ, ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

ଭାଙ୍ଗିଲା ୪୦ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ : ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସାଵରୀମାଳା ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ୫୦ ବର୍ଷରୁ କମ ୨ଜଣ ମହିଳା

2/01/2019 at 9:55 AM

କୋଚି ୨/୧ : ଭାଙ୍ଗିଲା ୪୦ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ | ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସାଵରୀମାଳା ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ୨ଜଣ ମହିଳା |କେରଳର ସାଵରୀମାଳା ମନ୍ଦିରରେ ୧୦ ବର୍ଷ ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରବେଶକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଯାଇଥିଲା | ଗତବର୍ଷ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏନେଇ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେ, ମହିଳାମାନେ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଲୋକେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟର ଆଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଅବମାନନା କରିଥିଲେ | ଆଜି ସାଵରୀମାଳାରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଦୃଶ୍ୟ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆଜି ୫୦ ବର୍ଷରୁ କାମ ବୟସ୍କ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି | ପାଖାପାଖି ୪୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳା ଗତକାଲି ରାତିରେ ମନ୍ଦିର ଆଡକୁ ଗତି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଭୋର ପ୍ରାୟ ୩ଟା ବେଳେ ଉଭୟ ମହିଳା ମନ୍ଦିର ପାଖେ ପହଂଚିଥିଲେ | ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକ ନା ବିନ୍ଦୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ନାଁ କନକଦୁର୍ଗା | ଉଭୟ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ରହିଥିଲେ | କିଛି ପୋଲିସ କର୍ମୀ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧିଥିଲେ, କିଛି ପୋଲିସକର୍ମୀ ସିଭିଲ ଡ୍ରେସରେ ଥିଲେ | ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ମହିଳା ଭଗବାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି |


ତେବେ ଆୟାପ୍ପା ଧର୍ମ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ରାହୁଲ ଈଶ୍ବର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଏହାକୁ ଠିକ ବୋଲି ଭାବୁନାହାନ୍ତି | ତାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ମହିଳାମାନେ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି | ଉଭୟ ମହିଳା ଗୁପ୍ତ ଭାବେ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବେ ଏବଂ ଆୟାପ୍ପାଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଥିବେ | ସଠିକ ଖବର ମିଳିଲେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts