Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ବ୍ଲକ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ବେଳେ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଶାଢ଼ୀ ଟାଣିନେଲେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଦଳ

8/07/2021 at 9:16 PM

ଲଖିମପୁର ୦୮/୦୭ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ସମୟରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ ବିଚଳିତ କଲାଭଳି ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ୨ ଜଣ ପୁରୁଷ ତାଙ୍କ ଶାଢ଼ୀକୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ମହିଳା ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି (ଏସପି) ର ସମର୍ଥକ ଥିଲେ ଏବଂ ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିବା ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସହ ଥିଲେ। ମାମଲା ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଠାରୁ ୧୩୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଲଖିମପୁର ଖିରି ଜିଲ୍ଲାର।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ସମୟରେ ଏକ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ସ୍ଥାନରୁ ହିଂସା ଖବର ଆସିଛି। ଶନିବାର ଦିନ ୮୨୫ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟ କିମ୍ବା ସ୍ଥାନୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ ହେବ। ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ୧୪ ଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ହିଂସା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ଖବର ମିଳିଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଅନେକ ବିପଦ ରହିଛି। ନିକଟରେ ଜିଲ୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାପତି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବଡ଼ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ନୂତନ ସରକାରଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ଲକ୍ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ଗ୍ରାମୀଣ ନିର୍ବାଚନ ହେବ।

ଜିଲ୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନରେ ୭୫ ଟି ଆସନରୁ ବିଜେପି ୬୭ଟି ଆସନ ଜିତିଥିଲା। ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମାତ୍ର ୫ଟି ଆସନ ପାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟ ତିନିଟି ଆସନରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଦଳ, ଜନସତ୍ତା ଦଳ ଏବଂ ଜଣେ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିଥିଲେ। ମାୟାବତୀଙ୍କ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିନଥିଲା। ୨୦୧୬ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେହି ବର୍ଷ ସମାଜବାଡି ପାର୍ଟି ୭୫ ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦ ଟି ଆସନରେ କବଜା କରିଥିଲା।

   Related Posts