Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଚାକିରୀରୁ ବିଦା ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ, ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରୁପରେ ପଠାଇଥିଲେ ନିଜ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଲି ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କୁ ହାବିଲଦାର ମାଗୁଥିଲେ ଚାନ୍ଦା, ଆଜି ଶୁଣିଲା ପରେ ଏସପି କଲେ ସସପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବିଗୁଡୁଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି : ଭୀମସାର କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ବଢିବ ଶଯ୍ୟା, ଚାଲିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ କାମ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ବସ୍ତା ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍ ରହଣି ଦାବି, ରେଳରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବରଗଛ ମୂଳରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ୧୦ଦିନ ପରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ବାହାଘର, ଗଛରେ ଓଢଣୀ ବାନ୍ଧି ପ୍ରେମିକ ସହ ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ
  • ||
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍‌ ଜନସନ୍‌ଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ ବାତିଲ
  • ||

ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ଚୋରି କରି ଆଧାର କାର୍ଡ ସାହାଯ୍ୟରେ ଉଠାଉଥିଲେ ଟଙ୍କା, ୨ ଗିରଫ

26/02/2021 at 9:42 AM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୨୬/୦୨ଦିନକୁ ଦିନ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଶ ଆଗକୁ ବଡୁଛି । ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସେକ୍ଟରରେ ନୂଆ ନୂଆ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି । ତେବେ ଠକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି । ଏବେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ପୋଲିସ ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଯେଉଁମାନେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍ ଭୂଲେଖ ଜରିଆରେ ଫିଙ୍ଗର୍ ପ୍ରିଣ୍ଟ ଚୋରାଇ ଆଧାର କାର୍ଡ ଜରିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଉଥିଲେ ।

ୟୁପିର ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ମିଳିବା ପରେ ପୋଲିସର ସାଇବର୍ ସେଲ୍ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଉଠିଥିଲା । ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସାଇବର୍ ସେଲକୁ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମିଳିଥିଲା ଯେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆକାଉ୍ମଟରୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା କେହି ଜଣେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଜରିଆରେ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ । ପୋଲିସର ଏନେଇ ମାମଲା ହୋଇଥିଲା । ୟୁପି ସାଇବର ସେଲ୍ ଏହି ମାମଲାରେ ବନାରସରୁ ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜୋନପୁର ଓ ଆଜମଗଡର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ଯୁଗ୍ମ ପୋଲିସ କମିଶନର ନୀଳାଜ୍ଜା ଚୌଧରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଓ ରମେଶ । ଉଭୟ ଜେରା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ପଇସା ଲୁଟୁଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ଫିଙ୍ଗର୍ ପ୍ରିଣ୍ଟ ଜରିଆରେ ସେମାନେ ଏପରି କରୁଥିଲେ । ସେମାନେ ପେଇନଆର୍ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ କମ୍ପାନୀର ଆଇଡି ପାସଓ୍ୱାର୍ଡ ଥିଲା । ଏହି କମ୍ପାନୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ପୋଲିସ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଧାର କାର୍ଡ ପାଇବା ପରେ ଭୁଲେଖ ଓ୍ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ଚୋରି କରୁଥିଲେ । ଏହି ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ଜାଗାବାଡି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଦସ୍ତାବିଜରେ ରହିଥାଏ । ଏହି ଜରିଆରେ ସେମାନେ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts