Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ତୀର୍ଥଯାତ୍ର ହେଲା ଶେଷ ଯାତ୍ରା : କାଠମାଣ୍ଡୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଓଡିଆ ମୃତ

11/06/2019 at 6:50 PM

ନେପାଳ କାଠମାଣ୍ଡୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଓଡିଆ ମୃତ । ମୃତକ ଡେଲାଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯମୁନା ଗାଁର ବିଜୟ ଜେନା ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ମଳିପଡା ଗାଁର ଚରଣ ବିଶ୍ବାଳ । ଡେଲାଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର ବିଜୟ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ ଡେଲାଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୬୦ ଜଣ ନେପାଳ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । କାଠମାଣ୍ଡୁରେ ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ସମସ୍ତେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ବସ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତା ସମ୍ମୁଖରେ କିଛି ଲୋକ ଛିଡା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ପଛପଟୁ ଏକ ଟ୍ରକ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତିର୍ଥଯାତ୍ର ହେଲା ଶେଷ ଯାତ୍ରା । ଓଡିଶାରୁ ନେପାଳ ତିର୍ଥକରି ଯାଇଥିବା ୬୦ଜଣ ଓଡିଆଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ମାନେ ହେଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ମଳିପଡା ଗାଁର ଚରଣ ବିଶ୍ବାଳ ଓ ଡେଲାଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର ବିଜୟ ବିଶ୍ବାଳ । ୬୦ଜଣ ଓଡିଆ ବସିଥିବା ବସ୍ଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା ଏକ ଟ୍ରକ । ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁ ନିକଟରେ  ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଛି । ଆହତ ମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଚନ୍ନିଘାପୁରୁ ସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସିତ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଦୁଇ ମୃତ ତିର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ତୁରନ୍ତ ଓଡିଶାକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

ତେବେ ଆହତ ମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ତ  ସହୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମୃତକ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ଶବ ପରିବାର ବର୍ଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ସହ ସେଠାରୁ ଆଣିବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଉଥିବା ଜିଲାପାଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି

ତିର୍ଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଯାଇ ନେପାଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଓଡିଆ ମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ତ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ।

   Related Posts