Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସୋଆ ଡ଼ିମଡ଼୍ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଦ୍ବିତୀୟ ମାନବ ସମ୍ବଳ କନକ୍ଲେଭ୍ ଆରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୪।୮- ଶନିବାରରୁ ସୋଆ ଡ଼ିମଡ଼୍ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି ରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଦିତୀୟ ମାନବ ସମ୍ବଳ କନକ୍ଲେଭ୍ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି । ସୋଆ ଡ଼ିମଡ଼୍ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି ଏବଂ ଗ୍ଲେ।ବାଲ ଓାର୍କଫେ।ର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ  ଏହି ମାନବ ସମ୍ବଳ କନକ୍ଲେଭ୍ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି ।ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ନୂଆ ଟେକନୋଲୋଜିକୁ ଆପଣେଇବା ଲାଗି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା, ବିକାଶ କୁ ତ୍ବରାନିତ କରିବା ଉଦେଶ୍ୟରେ ସୋଆଡ଼ିମଡ଼୍ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟିରେ  ଦିତୀୟ ମାନବ ସମ୍ବଳ କନକ୍ଲେଭ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  । ଏହା ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ ।  ମାନବସମ୍ବଳ କନକ୍ଲେଭ୍ ରେ ଟାଟା, ସାମସଙ୍ଗ, ନୋକିଆ, ଭଲୋବୋ, ଇନଫରମାଟିକା, ଜେଏସଡ଼ବ୍ଲୁ, ଆଇକ୍ୟୁ ଭଳି କମ୍ପାନୀର ବରିଷ୍ଠ କର୍ମକର୍ତା ଏବଂ ମାନବ ସମ୍ବଳ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସମେତ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହିତ  ଶିଳ୍ପ ଜଗତର ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । 

ବିଟେକ୍ କରୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ କିପରି ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କରିବେ ସେନେଇ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ  ।  ପାଠ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ବ୍ୟତୀତ ଟେକନୋଲୋଜି ୱାଲର୍ଡ଼ରେ କଣ ସବୁ ଅପଡ଼େଟ୍ ହେଉଛି  ତାଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ଟିପ୍ସ ଦେଇଛନ୍ତି । କାର ନିର୍ମାତା ହେଉକି ମୋବାଇଲ ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନୀ ସେମାନେ ମାର୍କେଟକୁ ଆଣୁଥିବା ଟେକନୋଲେଜି ଛଡ଼ା ଆଉ କଣ ଆଡ଼ଭାନ୍ସ ଟେକନୋଲୋଜିକୁ ଆପ୍ଲାଇ କି ପାରିବେ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଏପରି ଦକ୍ଷତା ହାସଲ କଲେ ଜଣେ ବିଟେକ୍ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍କୁ କୌଣସି କମ୍ପାନୀ ଚାକିରି ଦେବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିବ ବୋଲି ସମସ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗ୍ଲୋବାଲ ଓାର୍କଫୋର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏବେ ସୋଆଡ଼ିମ ଡ଼ିମଡ୍‌ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି କୁ ମଧ୍ୟ ବିଜନେସ୍ ପାର୍ଟନର କରିଛି । ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବହୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତରେ ଆଇଟିଆରରେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଟେକନୋଲୋଜିକୁ ଆପଣେଇବା ସହିତ ସେ ଦିଗରେ ଜ୍ଞାନ ଅର୍ଜନ କରିଥାନ୍ତି ।

ରବିବାରରେ ଏମବିଏ ଏବଂ ଲ କଲେଜ୍ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଯୋଗ ଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

110 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର